ČOI kontrolovala Black Friday

2. 12. 2016 21:11

Černý pátek dorazil minulý týden i do České republiky. Slevy nabízely jak kamenné, tak i internetové obchody. Na dodržování zákonných povinností, které se vztahují právě ke slevovým akcím, se zaměřili inspektoři Středočeského kraje a Hlavního města Prahy. Ze 13 provedených kontrol pouze jeden prodejce porušil zákon o ochraně spotřebitele.

ČOI kontrolovala Black Friday
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

ČOI Středočeského kraje a Hlavního města Prahy uskutečnila v pátek 25. listopadu 2016 kontrolní akci ve 13 kamenných provozovnách. Rovněž byly zahájeny 3 kontroly s prodejci, kteří nabízeli a prodávali zboží prostřednictvím internetu.

Ze  13 provedených kontrol bylo v jednom případě prokazatelné zjištění porušení § 11 zákona o ochraně spotřebitele, kdy na žádost spotřebitele byl vydán doklad o zakoupení, který však obsahoval označení v cizím jazyce, konkrétně se jednalo o angličtinu. Ustanovení tohoto paragrafu prodejci ukládá poskytovat informace o výrobku písemně a v českém jazyce.

Inspektoři Středočeského kraje a Hlavního města Prahy dále šetří jednu kontrolu, kdy došlo pravděpodobně k porušení § 12 zákona o ochraně spotřebitele, který ukládá prodejci povinnost informovat v souladu s cenovými předpisy, zřetelně označit cenou výrobek nebo poskytnout informaci o ceně výrobků či služeb a vhodně ji zpřístupnit.

V ostatních 11 případech bylo vše v pořádku a porušení předpisů v souvislosti se slevovou akcí nebylo zjištěno.

Tři kontroly výše uvedených prodejců internetových obchodů se zaměřením na poskytování řádných informací o ceně nabízených výrobků ve slevě jsou stále v šetření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MZV: Náměstek Tlapa přijal novou velvyslankyni Indie

22:17 MZV: Náměstek Tlapa přijal novou velvyslankyni Indie

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa přijal 20. července 2018 velvyslankyni Indie paní N…