CPP: Podnikat se mohou ženy naučit i v bezplatných kurzech

10.08.2012 21:21

Ženy jsou často díky rodinným povinnostem izolovány od pracovního prostředí, což vede k oslabení pracovních návyků, dovedností a někdy i ke ztrátě sebedůvěry. Řada zaměstnavatelů navíc nedělá žádné kroky, které by soulad rodinného a pracovního života zlepšovaly. Změnit to chce Centrum podpory podnikání Praha. Projekt, který odstartoval v červnu 2012, je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

CPP: Podnikat se mohou ženy naučit i v bezplatných kurzech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze
reklama

„Mladé ženy, které vlastní rodinu plánují a ženy pečující o děti mají časté problémy s uplatněním. Pro velkou část žen v této situaci může přitom samostatné podnikání se svou značnou časovou flexibilitou představovat efektivní řešení.  Jejímu většímu užití brání rozšířené stereotypy spojené s postavením žen ve společnosti, které se nezdají být s podnikáním slučitelné a málo informací o výhodách při zahájení podnikání při mateřské či rodičovské dovolené,“ říká koordinátorka projektu Lucie Mazalová.

Projekt občanského sdružení Centrum podpory podnikání Praha, proto nabízí až do března 2015 ucelený motivačně-vzdělávací program pro ženy všech věkových kategorií z Kladna, Berouna, Rakovníka, Slaného a Kralup nad Vltavou.  Jelikož je projekt financován převážně z prostředků EU, jsou kurzy, občerstvení i hlídání dětí v rámci kurzu je pro účastnice zdarma.

A o jaké kurzy vlastně jde?

„Jedná se o kurz „Začínám podnikat“ – ten je zaměřen na zakládání firem a živností, kurz „Efektivní využití ICT v podnikání“ a „Základy ICT“ – oboje zaměřeno na počítače a informační gramotnost, „Účetnictví a finanční řízení“ a konečně „Efektivní reintegrace na trh práce a její harmonizaci s rodinným životem“. Ten je přitom doplněn o víkendový trénink,“ vyjmenovává Mazalová.

Cílovou skupinou jsou ženy absolventky, nezaměstnané, na mateřské či rodičovské dovolené, ženy v předdůchodovém věku.  V celkovém počtu 150 účastnic se zařazením 40 již začínajících podnikatelek – zbytek mají tvořit ženy, které o podnikání teprve uvažují.

Centrum podpory podnikání Praha, o.s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hasičský záchranný sbor: Efektivní komunikace – pět let udržitelnosti

16:09 Hasičský záchranný sbor: Efektivní komunikace – pět let udržitelnosti

Hasičský záchranný sbor České republiky realizoval v posledních letech řadu významných projektů, spo…