ČPZP: Počet podnikatelů, kteří komunikují elektronicky, roste. Až o 44 procent ročně

05.04.2022 10:21 | Komerční článek

Osob samostatně výdělečně činných, šetřících svůj drahocenný čas tím, že komunikují se zdravotní pojišťovnou elektronicky, přibývá. Počet OSVČ, kteří jsou registrováni u České průmyslové zdravotní pojišťovny a posílají svá data přes elektronickou přepážku, se zatím nejvíce zvýšil v roce 2020. Meziroční nárůst činil 44 procent. Vyplývá to ze statistik České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP).

ČPZP: Počet podnikatelů, kteří komunikují elektronicky, roste. Až o 44 procent ročně
Foto: ČPZP
Popisek: ČPZP

„V roce 2021 komunikovalo s ČPZP prostřednictvím elektronické přepážky celkem 7 490 osob samostatně výdělečně činných, zatímco před pěti lety jich bylo jen 2 729. Meziroční přírůstky OSVČ, kteří v uvedeném období začali využívat elektronickou komunikaci, činily 19 až 44 procent. Nejvyšší nárůst způsobilo omezení osobních kontaktů během epidemie onemocnění COVID-19,“ uvádí tisková mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová. Elektronická komunikace s ČPZP, kterou zatím využívá sedm procent OSVČ, je přitom jednoduchá a bezpečná. Pokud se OSVČ zaregistruje na adrese portal.cpzp.cz, může podat Přehled OSVČ elektronicky, nemusí tedy na poštu ani na pobočku. Dále může tuto formu komunikace využít pro přehled záloh OSVČ a pro vyúčtování pojistného i případného penále.

Vývoj počtu OSVČ, kteří komunikují s ČPZP elektronicky:

Rok

#

Nárůst proti roku 2017 (v procentech)

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

A co jste pro zlevnění potravin udělali vy?

Myslím ODS, kterou hájíte, a která byly nejsilnější stranou v předchozí vládě, kdy cena potravin rostla ze všeho nejvíc? Vy teď říkáte, co je špatně, co se má udělat, ale proč jste to teda neudělali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Tripartita se zabývala problematikou celoživotního vzdělávání

16:08 Úřad vlády: Tripartita se zabývala problematikou celoživotního vzdělávání

V pondělí 9. března 2026 se ve Strakově akademii uskutečnila 182. plenární schůze Rady hospodářské a…