ČPZP v roce 2018 vynaloží na zdravotní služby klientů 30,6 miliardy korun, o 2,1 miliardy více než letos

24.11.2017 9:27 | Zprávy

Správní rada České průmyslové zdravotní pojišťovny na svém středečním zasedání projednala a jednomyslně schválila návrh Zdravotně pojistného plánu ČPZP na rok 2018. Rozpočet druhé největší zaměstnanecké zdravotní pojišťovny v České republice je sestaven jako vyrovnaný.

ČPZP v roce 2018 vynaloží na zdravotní služby klientů 30,6 miliardy korun, o 2,1 miliardy více než letos
Foto: ČPZP
Popisek: ČPZP

ČPZP na rok 2018 plánuje, že na zdravotní služby poskytnuté jejím klientům vynaloží 30,6 miliardy korun. To je o 2,1 miliardy korun více, než je očekávaná skutečnost roku 2017. Náklady na zdravotní služby se zvýší ve všech segmentech.

Například na lůžkovou zdravotní péči, která bude v roce 2018 poskytnuta pojištěncům ČPZP, půjde 15,6 miliardy korun, z toho nemocnice dostanou 14,2 miliardy. Na ambulantní péči pojišťovna vynaloží zhruba 9,3 miliardy korun proti očekávaným 8,9 miliardy korun v letošním roce. Na zdravotní preventivní služby ČPZP vyčlení dalších 214 milionů korun. Po započtení nákladů na prevenci tak celkové náklady na zdravotní služby v roce 2018 dosáhnou cca 30,8 miliardy korun.

Průměrné náklady na jednoho pojištěnce jsou plánovány ve výši 24,6 tisíce korun, což představuje meziroční nárůst o 1 659 korun. Přitom počet klientů ČPZP zůstane podle plánu stabilizovaný na úrovni letošního roku, tedy 1 244 000 pojištěnců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Dobrý den, ví se, jak to bude za vaší vlády se zdražováním dálniční známky? Budete ji zdražovat jako předchozí (tato) vláda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Třicet čtyři párů orlů královských nad Českem

7:33 AOPK ČR: Třicet čtyři párů orlů královských nad Českem

Rekordní počet orlů královských letos potvrdil společný monitoring Skupiny pro ochranu a výzkum drav…