ČRo: Soutěž mladých hudebníků Concertino Praga 2014 zná vítěze

11. 2. 2014 11:09

48. ročník mezinárodní rozhlasové soutěže mladých hudebníků Concertino Praga, kterou od roku 1966 pořádá Český rozhlas, zná své vítěze. Nejlepší nahrávky mladých umělců letos mezinárodní porota vybírala v kategoriích fagot, flétna, trubka, hoboj a klarinet. Absolutním vítězem soutěže se stal patnáctiletý klarinetista Matouš Kopáček.

ČRo: Soutěž mladých hudebníků Concertino Praga 2014 zná vítěze
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Z celkem 22 nahrávek, které během víkendu ve studiu ČRo anonymně hodnotila mezinárodní porota v čele se švýcarským hobojistou Rolandem Perrenoudem, zvítězil v kategorii fagot Luka Mitev ze Slovinska, v kategorii flétna Maria Filippova z Ruska, která zároveň získala cenu Evropské unie hudebních soutěží pro mládež (EMCY). Na prvním místě v kategorii trubka se umístil Vilém Hofbauer z České republiky, v kategorii hoboj nebylo první místo uděleno.

„Laureáty jednotlivých kategorií teď čeká účast na slavnostních koncertech v Rudolfinu 22. června a v rámci turné Jihočeského festivalu, které bude zahájeno 23. června na zámku v Českém Krumlově a skončí 27. června v Jindřichově Hradci. Vítězi kategorie klarinet Matoušovi Kopáčkovi ze ZUŠ Lovosice, který se stal absolutním vítězem soutěže, Český rozhlas natočí a vydá profilové CD,“ uvedl ředitel Centra uměleckých těles, soutěží a přehlídek Jan Simon.

Mezinárodní rozhlasová soutěž mladých hudebníků Concertino Praga si v uplynulých sedmačtyřiceti letech vydobyla ojedinělé postavení, srovnatelné například s interpretační soutěží festivalu Pražské jaro. Concertino Praga je také dlouholetým členem Evropské unie hudebních soutěží pro mládež (EMCY).

V rozhlasové interpretační soutěži zasílají soutěžící z mnoha zemí světa nahrávky svého interpretačního umění anonymně prostřednictvím národních rozhlasových stanic po celém světě. Teprve po konečném rozhodnutí mezinárodních porot se veřejnost seznamuje se jmény vítězů. Tím je oproti jiným veřejným soutěžím zajištěna maximální objektivnost hodnocení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TATRA TRUCKS představuje novou generaci nakladních vozidel TATRA PHOENIX

22:28 TATRA TRUCKS představuje novou generaci nakladních vozidel TATRA PHOENIX

Od dubna letošního roku zamíří ke svým zákazníkům další generace úspěšných těžkých nákladních vozide…