ČSSZ: Jak to bude s ošetřovným v návaznosti na provoz škol, školských a dětských zařízení

03.12.2020 17:56 | Zprávy

V oblasti školství dochází k postupnému uvolňování protiepidemických opatření. To má pochopitelně dopad i na postupné ukončování potřeby péče o děti, které doposud zůstávaly doma pod dohledem rodičů s nárokem na ošetřovné.

ČSSZ: Jak to bude s ošetřovným v návaznosti na provoz škol, školských a dětských zařízení
Foto: ČSSZ
Popisek: Česká správa sociálního zabezpečení

Rodiče a jiné pečující osoby komunikují se školami a připravují se na návrat dětí k prezenční výuce. Připomínáme, co návrat k prezenční výuce znamená v okamžiku, kdy bylo na dítě pobíráno ošetřovné z důvodu uzavření školy či její části.

Obnovení prezenční výuky dítěte v plném rozsahu

Jedná se například o žáky prvního stupně základních škol, u kterých je dle informací MŠMT od pondělí 30. 11. 2020 prezenční výuka obnovena již pro všechny ročníky.

Potřeba péče o tyto děti tedy končí, pečující osoby naposledy vyplňují formulář Žádosti o ošetřovné za měsíc listopad. Naposledy lze u dětí, pro které se takto obnovila prezenční výuka, uplatnit nárok na ošetřovné za den předcházející obnovení výuky – ten se vyplní i do prohlášení o uzavření školy v části A. tiskopisu Žádosti o ošetřovné. Po vyplnění předá zaměstnanec tiskopis zaměstnavateli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Jestli má dojít ke změně

Nemyslíte, že byste jako politici měli přestat štvát lidi proti sobě a i vy se k sobě chovat s větší úctou? Podle mě to dělají politici ze všech stran jen někdo víc a někdo víc.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Značku Klasa získaly dvě zvěřinové delikatesy

22:03 Lesy ČR: Značku Klasa získaly dvě zvěřinové delikatesy

“Jelení pršut“ a “Trhaný divočák“, masné výrobky z produkce zpracovny zvěřiny v krušnohorských Klíne…