ČSÚ: Nová infografika o cenách potravin

10.01.2017 9:52 | Zprávy

V Česku jsou nižší ceny než v Evropské unii. Levnější je hlavně tabák, ale i pečivo, ovoce a zelenina. ČSÚ tato data představuje v nové interaktivní infografice Eurostatu.

ČSÚ: Nová infografika o cenách potravin
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Tabák je o 40 % levnější než průměr EU, pekárenské výrobky a obiloviny, stejně jako ovoce a zelenina pak o 27 %. Ceny masa jsou 26 % pod unijním průměrem. Nejmenší rozdíl vykazují ve srovnání s EU oleje a tuky, jejichž ceny jsou nižší o 2 %, a ryby, které jsou levnější o 3 %. Toto zboží je nejlevnější v Polsku a nejdražší v Dánsku.

Zajímá Vás další mezinárodní srovnání spotřebitelských cen v roce 2015? Podívejte se na náš web a proklikejte si infografiku: https://www.czso.cz/csu/czso/spotrebitelske-ceny-v-28-zemich-eu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Cenzura

Zmiňujete zajímavou věc, a to, že DSA požaduje filtrovat nejen nezákonný obsah, ale i obsah „škodlivý“. Existuje nějaká definice, co je tím ,,škodlivým“ obsahem myšleno? Zajímavé je, že jsem nezaznamenal nějakou extra kritiku toho zákona. A musíme ho vůbec schválit nebo jak se k němu postavíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústavní soud: Odpovědnost provozovatele za škodu vzniklou provozní činností

16:14 Ústavní soud: Odpovědnost provozovatele za škodu vzniklou provozní činností

Stěžovatelé se v řízení před obecnými soudy domáhali po žalovaném jako provozovateli zemědělské činn…