ČT: Intimní bilancování uplynulých tří dekád. Co pro Čechy znamená svoboda?

18.10.2019 8:37

Deset lidí a deset autentických pohledů na tři dekády svobody. Hlavními aktéry kampaně České televize k výročí roku 1989 jsou občané, kteří s diváky sdílejí své osobní příběhy a bilancují nad tím, co jim zásadní změna v roce 1989 dala, ale také vzala. Projekt vzešel z rozsáhlé studie o životním stylu Čechů společnosti Kantar CZ, která se pravidelně opakuje již od roku 1995.

ČT: Intimní bilancování uplynulých tří dekád. Co pro Čechy znamená svoboda?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto
reklama

Deset osobních výpovědí desítky vybraných lidí z celé republiky se bude od dnešního dne symbolicky do 17. listopadu objevovat v krátkých spotech ve vysílání České televize. Respondenti se v medailoncích zamýšlejí nad vlastními prožitky, úspěchy i nezdary, nad charakteristikou doby i nad klady a zápory, které s sebou svoboda zákonitě nese. „Čas od času je třeba se zastavit a rekapitulovat, zhodnotit uplynulé. Zajímalo nás ohlédnutí za dobou, která od revoluce uběhla. Nejen velké momenty, ale i ty malé, které dotváří celkový obraz. Respondenti nám odpovídají před zrcadlícími se předměty a v odrazech symbolicky hledají a nacházejí svou minulost. Ne jednu vzpomínku či událost, ale hned několik – osobních i týkajících se společnosti,“ vysvětluje projekt ředitelka divize Marketing a nová média, Denisa Kollárová.

Výběr účastníků vycházel ze studie Lifestyle společnosti Kantar CZ s bezmála pětadvacetiletou historií. Lifestyle využívá řešení NeedScope, které představuje nástroj pro členění a zkoumání životního stylu. Studie segmentuje lidi dle jejich postojů vůči okolnímu světu do šesti skupin, jež dále podrobně analyzuje a popisuje na základě stanovisek k různým výrokům, které se vztahují k jejich soukromému i veřejnému životu či k práci. Z celkem tisícovky lidí bylo pro kampaň vybráno deset jedinců zastupujících všech šest segmentů – bezstarostné, starostlivé, sebevědomé, zodpovědné, družné a troufalé. V krátkých videích se tak představí podnikatelka z malé vesnice, mladý student, bývala průvodčí z okresního města nebo třeba ekonom z Prahy.

Medailonky budou moci diváci zhlédnout také v rozšířené verzi na stránce www.ceskatelevize.cz/30letsvobody. Web dále nabízí souhrn událostí, které Česká televize v rámci výročí 17. listopadu pořádá, přehled tematických pořadů, online hru, skrze kterou lze znovu prožít rok 1989 i další speciální obsah.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BIS si připomíná 30 let od vzniku civilní kontrarozvědky

17:07 BIS si připomíná 30 let od vzniku civilní kontrarozvědky

Psal se rok 1990 a Československo se opět vracelo mezi demokratické státy světa. 16. února vznikla c…