ČT: Kdo vystřídá Mikolase Josefa? Češi hledají dalšího kandidáta do Eurovize

02.10.2018 12:18

Příští ročník Eurovision Song Contest, na němž letos dosáhl historického úspěchu České republiky zpěvák Mikolas Josef, se bude konat v zemi vítězky loňské Eurovize Netty Barzilai v Izraeli. Zájemci o účast v národním kole, které rozhodne o českém reprezentantovi, mohou své příspěvky přihlásit do konce října.

ČT: Kdo vystřídá Mikolase Josefa? Češi hledají dalšího kandidáta do Eurovize
Foto: Česká televize
Popisek: Mikolas Josef

Mikolas Josef v Lisabonu obsadil celkově šesté místo a u diváků dokonce skončil jako čtvrtý nejlepší interpret. „Minulý rok přinesl vysněný postup do finále a jen těsně nám unikla Top 5. Systém hledání a výběru mladých talentů se evidentně osvědčil a jsem přesvědčený, že může vygenerovat ještě mnoho hudebních hvězd,“ říká Jan Potměšil, pověřený kreativní producent české účasti na Eurovizi. Vedoucí delegace Jan Bors jej doplňuje: „Úspěch loňské skladby na ESC nelze přehlížet. Ukázal totiž, že i do té doby ne příliš známý umělec může přijít s písní, která osloví širokou veřejnost nejen u nás, ale i v zahraničí. Jsem moc rád, že Mikolas dokázal, že lze pomocí této soutěže prorazit a také upozornil na potenciál, který v České republice je a pevně věřím, že motivoval další, aby se v rámci této mezinárodní soutěže pokoušeli uspět.“

„Zpíval jsem v Řecku, Estonsku, chystám se do Španělska a Finska, psal jsem songy se Švédy, Brity, byl jsem na šestidenní songwriting session v Kanadě s lidmi nominovanými na Grammy. ESC i celé české divizi jde ode mě velký dík za tu možnost ukázat světu, co ve mně je,“ říká Mikolas Josef.

Tento rok bude možné písně přihlašovat do 31. 10. 2018 a jako vždy platí pevná pravidla. Píseň nesmí být delší než tři minuty, nesměla být žádnou formou zveřejněna před 1. 9. 2018 a hlavní interpret či interpretka musí být české národnosti. Skladby nejsou nijak žánrově omezeny. Přesná podoba národního kola bude teprve upřesněna. „Všichni zájemci musí samozřejmě přijít s chytlavou písní, která má něco navíc. Recept na to neexistuje, a proto vyzýváme všechny české hudebníky, aby přihlásili své nejlepší písně bez ohledu na žánr,“ uzavírá Jan Bors.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Do průmyslové zóny Holešov se přemístí nová společnost

22:46 Zlínský kraj: Do průmyslové zóny Holešov se přemístí nová společnost

Rada Zlínského kraje udělila souhlas s provedením stavby investičního záměru zlínské společnosti Bla…