ČT: Pošta pro tebe a UNICEF slaví narozeniny společně

30.12.2016 19:54

Televizní pořad Pošta pro tebe a Dětský fond OSN UNICEF spojily své síly, aby společně oslavily desátou sezónu a sedmdesáté narozeniny. Společným pojítkem je pomoc. Pomoc při hledání ztraceného blízkého člověka, pomoc při znovunavazování kontaktu, pomoc dětem, které nemají ani to základní pro přežití. Speciál Pošty pro tebe uvidí diváci ČT1 ve středu 4. ledna od osmi hodin večer.

ČT: Pošta pro tebe a UNICEF slaví narozeniny společně
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Logo ČT

Tvůrci Pošty pro tebe se rozhodli na obrazovkách veřejnoprávní televize podpořit 70. výročí činnosti UNICEF, charitativní organizace s celosvětovou působností. „Je to pro mě obrovská čest, že Pošta pro tebe může spolupracovat s UNICEF. Její práce si velice vážím a jsem hrozně ráda, že oni nás také vnímají tak, že pomáháme, i když ten dosah pomoci se samozřejmě nedá vůbec srovnávat,“ říká Ester Janečková, které v narozeninovém dílu s moderací pomůže slovenský herec Maroš Kramár. Ten jako vyslanec UNICEF navštívil africkou Mauretánii a na svou cestu vzpomíná: „Oni sice mají slunce a písek, po čemž my tady tak moc toužíme, ale jinak toho bohužel moc nemají, přitom jsou to krásní a hodní lidé. V Mauretánii je obrovská míra úmrtnosti novorozenců. Vezli jsme tam vakcíny proti mateřskému a novorozeneckému tetanu. Situace je tam tak vážná, že rodiče nedávají dítěti ani jméno, aby mezi nimi nenastala příliš silná citová vazba.“

Už sedmdesát let může UNICEF díky dobrovolným příspěvkům laskavých dárců pomáhat strádajícím dětem kdekoliv na světě, zajistit pitnou vodu, výživnou stravu, základní léky a očkování proti smrtelným nemocem, ochranu před násilím a možnost chodit do školy a uniknout tak životu v chudobě. „V Poště pro tebe chceme naše výročí oslavit tím, že ukážeme výsledky naší činnosti. Chceme představit příběhy lidí, kteří získali pomoc po druhé světové válce, a příběhy našich přispěvatelů a dobrovolníků. Také jsme přivezli buddhistické mnichy z Bhútánu, aby oni sami podali svědectví, jak námi podporované projekty fungují v praxi,“ říká výkonná ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba a dodává: „UNICEF v těchto klášterech zavádí pitnou vodu, zvyšuje vzdělání a dohlíží na hygienu. Pomoc je mířena všem, ale do Pošty pro tebe jsme přivezli nadaného čtrnáctiletého mnicha Dorjiho s vrozenou vývojovou vadou dolních končetin, jehož příběh u nás po odvysílání filmu Malý mnich vzbudil velký ohlas a mnoho lidí se ozývalo, že by chtěli pomoci adresně jemu. Nyní zjišťujeme stav jeho onemocnění a vyjednáváme mu léčbu v České republice, protože v Bhútánu není žádný ortoped pediatr.“

Ke sledování narozeninového speciálu Pošty pro tebe zve i Martin Kavan v roli pošťáka Ondry: „Bude to hodně zajímavé. Dopis budu doručovat jednomu chlapci z Bhútánu. Jmenuje se Dorji. Další dopis poputuje paní Věře Petrové a jejím žákům do Základní školy Dvorce u Bruntálu.“ Dětskému fondu OSN i Poště pro tebe přijde popřát celá řada gratulantů a připojí se i ti, jež o pomoci nepřemýšlejí, ale spontánně ji nabízejí. Mezi nimi bude například herečka Jitka Čvančarová, spisovatel Michal Viewegh nebo hokejista Patrik Eliáš.

„Spojením Pošty pro tebe s Dětským fondem OSN navazujeme na úspěšné propojování oblíbených zábavných pořadů s charitativními aktivitami. Naše Centrum zábavné tvorby má v tomto ohledu bohaté zkušenosti, např. obrovský zájem diváků vzbudilo propojení StarDance s Centrem Paraple, kde se jen za jediný večer vybralo více než 5 milionů korun. Věřím, že i v rámci speciálního vydání Pošty pro tebe budeme diváky motivovat k jakémukoliv přispění. Navíc je to skvělá příležitost, jak vynaložit s penězi, které dostali od Ježíška,“ říká Jan Potměšil manažer vývoje pořadu Pošta pro tebe. Česká televize za projekt sbližování svých pořadů s charitativními aktivitami letos obdržela i ocenění v rámci soutěže TOP odpovědná firma roku. Stala se tak vůbec prvním médiem, které za třináct let existence této soutěže, cenu získalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Generální ředitel navštívil pětiletou Adélku po transplantaci srdce

22:49 Vězeňská služba: Generální ředitel navštívil pětiletou Adélku po transplantaci srdce

Pětiletá Adélka Holčáková, jejíž maminka je zaměstnankyní Vězeňské služby ČR, se zotavuje po náročné…