ČTÚ: Česká pošta uzavřela neoprávněně 11 svých poboček

18.04.2019 16:49

Celkem 11 svých poboček Česká pošta neoprávněně uzavřela na pět až 77 dní. Porušila tím svou povinnost zajistit podle vyhlášky 464/2012 Sb. dostupnost pošt každý pracovní den minimálně v rozsahu 15 dnů v týdnu, který má pět pracovních dní. ČTÚ jí za to udělil pokutu 515.698 Kč. O pravomocném rozhodnutí za správní delikt spáchaný v roce 2013 informuje dnes vydaná monitorovací zpráva.

ČTÚ: Česká pošta uzavřela neoprávněně 11 svých poboček
Foto: ČTÚ
Popisek: ČTÚ

Česká pošta se ve správním řízení bránila argumentací, že v předmětné době fungovalo 99,68 % jiných poboček. Ve správním řízení dále namítala, že výše pokuty by měla zohledňovat míru vytíženosti a využívanosti pobočky. ČTÚ takovou argumentaci odmítl s tím, že poštovní povinnost je třeba plnit ve vztahu ke každé jednotlivé provozovně, jejíž fungování zákon vyžaduje.

Monitorovací zpráva dále upozorňuje na povinnost hradit i takové vyúčtování, které účastník rozporuje. Samotné podání reklamace, případně později námitku proti vyřízení reklamace nezbavují účastníka povinnosti napadené vyúčtování uhradit. Lze však v obou těchto krocích (při podání reklamace i při podání námitky) požádat úřad o přiznání odkladného účinku reklamace, resp. námitky. V takovém případě se splatnost závazku odkládá do okamžiku, kdy bude o reklamaci či námitce rozhodnuto.

Zpráva také upozorňuje na zveřejnění doplňujícího formuláře ART183 v systému elektronického sběru dat. Podnikatelé v elektronických komunikacích mají na jeho odevzdání čas do 20. května.

Monitorovací zpráva je ke stažení zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Liberec slaví Den dětí

20:45 Zoo Liberec slaví Den dětí

V sobotu 1. 6. 2019 liberecká zoo oslaví svátek dětí. Všechny děti do patnácti let mají po celý den …