ČVUT: Českou republiku bude v Dubaji reprezentovat věda, výzkum a architektura

25.06.2018 21:05

Podoba Českého národního pavilonu na Světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji ve Spojených arabských emirátech vznikne podle návrhu Jana Tůmy a Jindřicha Ráftla.

ČVUT: Českou republiku bude v Dubaji reprezentovat věda, výzkum a architektura
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Praktikující architekti také působí jako doktorandi Fakulty architektury ČVUT. Konkrétně Ing. arch. Jan Tůma v ateliéru prof. Akad. arch. Vladimíra Soukenky a Ing. arch. MgA. Jindřich Ráftl v ateliéru doc. Ing. arch. Miloše Floriána, Ph.D.

Pavilon postaví mezinárodní konsorcium společností MCI Prague s.r.o. a švýcarské firmy NÜSSLI. Porota návrh vybrala z pěti, které postoupily do finále. Od 21. června představuje podobu pavilonu model na výstavě v Národním technickém muzeu spolu s dalšími soutěžními návrhy.

Výběrovou komisi vítězný návrh oslovil pojetím organické struktury obrůstající kvadratické linie výstavního prostoru. V komisi byli zastoupeni architekti či teoretikové architektury Eva Jiřičná, Miroslav Řepa, Zdeněk Lukeš, Michael Klang a David Vávra a zástupci akademické, umělecké a podnikatelské obce Tomáš Matuška, Jan Kukla a Radek Špicar.

Technologickým jádrem národní expozice bude systém S.A.W.E.R. vyrábějící vodu ze vzduchu s využitím solární energie a kultivující poušť pomocí podpovrchových kultur, který vyvíjejí vědci Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUTa Akademie věd ČR. Ten byl také hlavním motivem při práci na podobě pavilonu.

Český pavilon bude v Dubaji, stejně jako na Expu v Miláně v roce 2015, umístěn u jednoho z hlavních vstupů na výstaviště. Organizátoři předpokládají, že na světovou výstavu během jejího půlročního trvání zavítá 25 milionů lidí, z toho 75 procent ze zahraničí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

22:49 Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

Předseda Federální energetické regulační komise (Federal Energy Regulatory Comission, FERC) Neil Cha…