ČVUT: Fakulta biomedicínského inženýrství otevře studium laboratoř modelů s plastinovanými lidskými těly

07.02.2019 16:14

Chcete vidět DNA z rostlinného materiálu, anatomickou laboratoř s plastinovanými těly, robotické systémy z lega nebo simulace chodu call centra? Pak se zúčastněte interaktivního Dne otevřených dveří Fakulty biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze (FBMI). Ten se koná v pátek 8. února 2019 od 11.00 hod. v budově fakulty na adrese nám. Sítná 3105, Kladno.

ČVUT: Fakulta biomedicínského inženýrství otevře studium laboratoř modelů s plastinovanými lidskými těly
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Zájemci o studium budou moci v 11.00 hodin využít prezentace o studiu na FBMI, kde jednotlivé studijní obory představí studenti a podělí se o své vlastní zkušenosti se studiem.

Po prezentaci si návštěvníci budou moci prohlédnout specializované laboratoře, být svědky nevšedních experimentů a některé z nich si i sami vyzkoušet.

Na simulovaném pracovišti jednotky intenzivní péče budou pro návštěvníky připraveny úlohy spojené s umělým pacientem, včetně umělé plicní ventilace s použitím animálního modelu.

K vidění bude první prototyp mikrovlnného systému pro detekci a klasifikaci cévních mozkových příhod v ČR a realistické modely lidské hlavy. Doc. Dr.-Ing. Jan Vrba, M.Sc. k tomu dodává: „Současně si zájemci budou moci otestovat již hotový aplikátor pro mikrovlnnou hypertermii na agarovém modelu léčené oblasti.“

Odborníci seznámí zájemce s různými druhy implantátů používaných v lidském těle, např. potaženou srdeční chlopeň, zubní implantát, fixační šroub či cévní náhrady.

Pro zájemce o zdravotnické obory bude výjimečně pro veřejnost otevřená laboratoř anatomických modelů s plastinovanými lidskými těly s detaily pohybové soustavy a vnitřních orgánů. Nebude chybět ani ukázka nově pořízených sofistikovaných celotělových simulátorů – kojenec, dítě a dospělý člověk a rovněž plně vybavená fakultní sanita.

Bezpečnostní obory připravily simulaci chodu call centra tísňové linky.

Více o akci, studijních programech a Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Vozovna Střešovice slaví 110 let, jako jediná si zachovala svou původní tvář

19:38 DPP: Vozovna Střešovice slaví 110 let, jako jediná si zachovala svou původní tvář

Vozovna Střešovice za 110 let svého fungování od 24. října 1909 poskytla střechu nad hlavou tisícům …