ČVUT otevírá budovu kybernetického centra za 1,2 miliardy, asistovat budou i roboti

18.04.2017 21:10

Během dvou let došlo k zásadní rekonstrukci budovy bývalé Technické menzy a paralelně k výstavbě přilehlé novostavby o deseti nadzemních a třech podzemních patrech v celkové hodnotě 1,18 miliardy Kč.

ČVUT otevírá budovu kybernetického centra za 1,2 miliardy, asistovat budou i roboti
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

V dejvickém kampusu tak vzniklo, na základě rozhodnutí vlády ČR č. 779 ze dne 22. září 2014, čtyřicet tisíc metrů čtverečních moderních prostor, především jako sídlo nejmladšího vysokoškolského ústavu ČVUT sdružujícího excelentní vědu napříč informatickými obory – Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC).

Dnes se může CIIRC pochlubit spoluprací se špičkovými výzkumnými centry v zahraničí, stal se řešitelským pracovištěm ERC grantu, tří projektů Excelentní týmy OP VVV a čtyř projektů Horizon 2020. Významně podporuje transfer know-how směrem k průmyslu a spolupracuje s desítkami firem, například s Rockwell Automation, Eaton, Siemens, Škoda Auto, Honeywell, Airbus. Aktuálně buduje první testbed pro Průmysl 4.0 v České republice. Kromě tohoto excelentního pracoviště bude budova sloužit jako sídlo Rektorátu, několika kateder Fakulty elektrotechnické a Výpočetního a informačního centra ČVUT.  

Slavnostního otevření se zúčastní premiér Bohuslav Sobotka, místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí Andrej Babiš, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, česká eurokomisařka Věra Jourová a další významní představitelé politického, vědeckého a kulturního života včetně zástupců průmyslových partnerů ČVUT.       
 
Stavbu realizovalo sdružení HOCHTIEF – VCES, vítěz veřejného výběrového řízení.

Na slavnostním otevření se budou aktivně podílet roboti, které ČVUT v Praze využívá k vědecko-výzkumným a pedagogickým účelům.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 129 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 51. – 100. místě, v oblasti  „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. Více informací najdete na www.cvut.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Radek Rozvoral byl položen dotaz

koalice

K čemu je, když uspějete ve volbách, když stejně nejste schopni se s nikým domluvit na koalici? Myslím teď hlavně ve sněmovně. Proč si z ANO děláte za každou cenu nepřítele, když by to mohl být potencionálně váš jediný koaliční partner, s kterým byste získali většinu ve sněmovně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS: SC Czech může posílit v oblasti kovodělného průmyslu

16:46 ÚOHS: SC Czech může posílit v oblasti kovodělného průmyslu

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušeném řízení spojení soutěžitelů, v jehož dů…