ČZU: Jiří Balík opět zvolen rektorem České zemědělské univerzity

08.10.2013 12:12

Prof. Ing. Jiří Balík, CSc., z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU byl dnes Akademickým senátem České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) zvolen rektorem pro funkční období 2014–2018. Dvaatřicetičlenný senát na svém zasedání vybíral ze dvou kandidátů a zvolil dosavadního rektora ČZU.

ČZU: Jiří Balík opět zvolen rektorem České zemědělské univerzity
Foto: ČZU
Popisek: ČZU

Protikandidátem byl prof. Ing. Petr Sklenička, CSc., současný děkan Fakulty životního prostředí ČZU, který bezprostředně po zvolení znovuzvolenému rektorovi poblahopřál.

Jiří Balík se nového funkčního období rektora ČZU ujme po jmenování prezidentem republiky ke dni 1. února 2014. Ve své předvolební prezentaci se zaměřil především na další posílení vědecko-výzkumné činnosti univerzity a podporu vědeckých týmů, které dosahují excelentní výsledky.

Zvolený kandidát na rektora prof. Ing. Jiří Balík CSc., který letos oslaví šedesátiny, je rektorem ČZU od roku 2010. Před svým zvolením do této funkce byl prorektorem ČZU pro vědu a výzkum a též pro školní podniky a styk s odbornou veřejností. V roce 1978 absolvoval Agronomickou fakultu tehdejší Vysoké školy zemědělské v Praze, kde působil nejdříve jako odborný asistent, později jako zástupce a následně vedoucí Katedry agroenvironmentální chemie a výživy rostlin. V roce 2001 byl jmenován profesorem pro obor agrochemie a výživa rostlin. Je autorem více než stovky vědeckých prací citovaných ve Web of Science, jeho Hirschův index je 14.

Další informace o průběhu volby rektora ČZU jsou k dispozici na http://www.czu.cz/cs/?r=1816.

ČZU je třetí největší univerzitou v Praze. Spojuje v sobě stoletou tradici s nejmodernějšími technologiemi, progresivní vědou a výzkumem v oblasti zemědělství, lesnictví, ekologie, technologií a techniky, ale i s ekonomikou a řízením. Moderně vybavené laboratoře se špičkovým zázemím včetně školních podniků umožňují vynikající vzdělávání s možností osobního růstu a zapojení do vědeckých projektů doma i v zahraničí. ČZU zajišťuje kompletní vysokoškolské studium, letní školy, speciální kurzy, univerzitu třetího věku. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy: Jedna srážkově vydatná zima nedožene čtyři roky sucha

12:43 Povodí Moravy: Jedna srážkově vydatná zima nedožene čtyři roky sucha

Po suchém období loňského roku se hydrologická situace zlepšuje a od začátku roku máme dobré podmínk…