Celní správa: Akce Tygří oko odhalila 44 záchytů porušení CITES, mezinárodní úmluvy o ochraně živočichů a rostlin

09.03.2016 16:20 | Zprávy

V minulých dnech byla provedena na Letišti Václava Havla Praha akce „Tygří oko”, zaměřená na kontrolu zavazadel cestujících zda neobsahují zboží, které je vyrobeno z výtažků chráněných druhů volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin zapsaných v mezinárodní úmluvě CITES. Na akci se podíleli společně z celníky Celního úřadu Praha Ruzyně i inspektoři České inspekce životního prostředí.

Celní správa: Akce Tygří oko odhalila 44 záchytů porušení CITES, mezinárodní úmluvy o ochraně živočichů a rostlin
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Celníci zkontrolovali téměř 7 400 zavazadel společně se speciálně vycvičenými služebními psy, všechna zavazadla prošla rentgenovým zařízením. U téměř dvou tisíc tři sta zavazadel byla provedena důkladná fyzická kontrola, při které bylo zajištěno více balení přípravků s obsahem Moschus z jelínka Kabara, TRANGALA z krajty, Phuc Vi Trang obsahující Saussureu (Chrpovník), BLETILLA v léku ECOSIP obsahující orchidej nebo několik přípravků z výtažků rostliny Saussurea Costus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Minář

Podle vás Minář iniciuje demonstrace, protože z nich má nějaký finanční profit? Z čeho? Od koho podle vás dostává peníze? Nejsem jeho sympatizant a fakt by mě zajímalo, z čeho je jeho činnost financována.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚRAO: Konference RadWaste 2026

10:34 SÚRAO: Konference RadWaste 2026

Konference RadWaste 2026: Odborníci diskutovali o budoucnosti nakládání s radioaktivními odpady.