Celní správa: Celníci poměřili síly v bězích

09.09.2019 17:56

Přes sto celníků z různých koutů České republiky i Evropy změřilo o víkendu v Teplicích své síly ve sportovním klání.

Celní správa: Celníci poměřili síly v bězích
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Celní úřad pro Ústecký kraj ve spolupráci s Klubem celníků pořádal pod záštitou ministryně financí Aleny Schillerové jubilejní 35. ročník Mistrovství Celní správy ČR v bězích, které je od roku 2001 zařazeno do kalendáře Evropské celní sportovní asociace (ECSA). V teplickém hotelu Panorama se letos sešlo kromě zástupců krajských celních úřadů reprezentujících českou celní správu i 53 zahraničních účastníků ze 14 evropských zemí.

V pátek odpoledne se na start celnické míle postavilo rekordních 79 běžců a běžkyň. Trať dlouhou 1 600 metrů zdolal nejrychleji Andrew Connick z Irska v čase 05:05. Druhý doběhl Lukáš Studnař reprezentující Generální ředitelství cel s časem 05:08 a třetí skončil Tomas Gruslys z litevské celní správy s časem 05:21. V ženské kategorii si nejlépe vedla Ivana Klímová z Celního úřadu pro Kraj Vysočina, která zdolala mílovou trať v čase 06:33. Druhá doběhla Jana Bosáková (06:59) v dresu Generálního ředitelství cel a třetí proběhla cílem Silvija Dvilaityte (07:05) z Litvy.

Na desetikilometrovou trať sobotního hlavního závodu, který odstartoval generální ředitel Celní správy ČR Milan Poulíček, vyrazilo 68 běžců, mezi nimi i 23 odvážných žen. S náročným terénem v okolí hradu Doubravka se nejlépe dokázal vypořádat dvaatřicetiletý Ir Andrew Connick, který zaběhnutým časem 35:47 stanovil nový traťový rekord. Další příčky už patřili českým celníkům. Druhé místo obsadil loňský vítěz Zdeněk Krejčí z Celního úřadu pro Olomoucky kraj s vylepšeným osobním časem 37:23 před třetím Lukášem Studnařem (38:28). V ženách kralovala Ivana Klímová, která potřebovala k zvládnutí 10 kilometrové trati čas 46:44. Druhá doběhla stejně jako na kratší trati Jana Bosáková, které stopky naměřily čas 50:43. Třetí skončila Silvija Dvilaityte (53:10). Výkony běžců sledoval významný host, ministryně financí Alena Schillerová.

I závěrečný Vyřazovací závod měl své vítěze. V kategorii mužů zvítězil Lukáš Studnař a v ženách Magdalena Vydrová.

Běžci, kteří se umístili na stupních vítězů, si při slavnostním ceremoniálu převzali diplomy, ceny a poháry z rukou ministryně financí, generálního ředitele celní správy a ředitele pořádajícího celního úřadu. Čeští celníci v silné konkurenci zahraničních kolegů obstáli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeský kraj: Oprava stropu v kutnohorském dole si vyžádá přes šest milionů korun

7:34 Středočeský kraj: Oprava stropu v kutnohorském dole si vyžádá přes šest milionů korun

Odstranění havarijního stavu stropu výstupní části starého dolu v Kutné Hoře, který je ve správě Čes…