Celní správa: Celníci ulovili na jižní Moravě „smečku“

18.08.2018 7:35

Jedenáct zadržených osob, z toho sedm s bohatou trestní minulostí, dvě velkopěstírny marihuany, více než 40 kilogramů předsušeného konopí, dalších 631 vzrostlých rostlin, dva osobní automobily, 150 tablet extáze, šestery hodinky v hodnotě přibližně 100 tisíc korun, 40 tisíc korun v hotovosti a samopal včetně nábojů jsou výsledkem závěrečné realizace trestního spisu „SMEČKA".

Celní správa: Celníci ulovili na jižní Moravě „smečku“
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Prvotní informace o možném nelegálním obchodu s marihuanou získali příslušníci Protidrogového oddělení Celní správy ČR vlastní operativně-pátrací činností koncem února letošního roku. Na konci března zahájili první úkony trestního prověřování ve věci spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Podle počátečních indicií se mělo jednat o skupinu osob z Brna a okolí, která spolu s dalšími organizovala výrobu, distribuci a prodej marihuany nejen v České republice, ale patrně i do zahraničí. Důsledným prověřováním se podařilo zjistit, že do trestné činnosti bylo zapojeno 11 osob. Čtyři z nich jsou v současné době ve vyšetřovací vazbě a ostatní jsou stíhány na svobodě. V sedmi případech se jednalo o nebezpečné recidivisty, kteří se v minulosti již několikrát dostali do střetu se zákonem z důvodu propagace fašismu, pravicového extrémismu, loupeží a jiné násilné trestné činnosti.

Závěrečná realizace případu se uskutečnila ve dvou fázích, a to 10. a 24. července. Vzhledem k jejímu rozsahu spolupracovala s Celní správou ČR také Národní protidrogová centrála a zásahová jednotka PČR JmK. Byly zlikvidovány dvě venkovní pěstírny konopí na Vyškovsku a Znojemsku, zrealizováno šest domovních prohlídek a pět prohlídek jiných prostor. Zadrženým osobám hrozí trest odnětí svobody v rozsahu osm až dvanáct let, případně i propadnutí majetku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Nové velkokapacitní odstavné kolejiště tramvají v Hostivaři je ode dneška v provozu

22:27 DPP: Nové velkokapacitní odstavné kolejiště tramvají v Hostivaři je ode dneška v provozu

Více než tři kilometry kolejí na ploše větší než fotbalové hřiště dnes přibylo do tramvajové sítě Pr…