Celní správa: Kontroly dálničních známek na dálnici D8

16.07.2020 16:09

Začátek letních prázdnin a s ním související turistická či dovolenková sezóna se odrazil i na zvýšeném počtu řidičů, kteří použili zpoplatněné úseky dálnic bez uhrazení časového poplatku.

Celní správa: Kontroly dálničních známek na dálnici D8
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

Na celorepublikové víkendové akci zaměřené právě na vozidla pohybující se po českých dálnicích bez uhrazeného poplatku za jejich použití, se podílely i hlídky výkonového zpoplatnění ústeckých celníků.

Od pátku do pondělí na dálnici D8 zjistily 38 porušení spočívající v absenci dálniční známky či její nevyplnění nebo nenalepení. Za tyto přestupky celníci uložili řidičům pokuty v úhrnné výši 37.500 korun. Mezi hříšníky byli zejména cizinci (72 %). Přenosné platební terminály využilo k uhrazení pokuty platební kartou 22 řidičů, dalších 10 řidičů zaplatilo pokutu hotově a 6 provinilců zvolilo složenku.

Za prvních šest měsíců tohoto roku odhalili ústečtí celníci na svěřeném úseku dálnice D8 celkem 547 případů porušení právních předpisů v systému časového zpoplatnění, Na pokutách vybrali od neukázněných řidičů 522 700 korun. Loni za stejné období to bylo 868 případů a na pokutách bylo vybráno 812.200 korun.

Hlídky výkonového zpoplatnění, pohybující se nepřetržitě po zpoplatněných úsecích dálnic a silnic I. třídy, kontrolují nejen řidiče osobních vozidel, zda mají vylepenou platnou dálniční známku, ale i řidiče nákladních vozidel, zdali uhradili mýtné.

Výsledky celostátní kontrolní akce ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Finanční podporu za dobu epidemie dostanou i nestátní kulturní památky, roušky a respirátory odloží žáci i ve zbylých krajích

12:39 Úřad vlády: Finanční podporu za dobu epidemie dostanou i nestátní kulturní památky, roušky a respirátory odloží žáci i ve zbylých krajích

Nárok na finanční pomoc od státu za nařízené uzavření budou mít nově i nestátní vlastníci nemovitých…