Celní správa: Nebezpečná pyrotechnika, neznačené tabákové výrobky

20.01.2022 13:29 | Tisková zpráva

V rámci realizace součinnostní kontrolní akce COOPERATION (DE) bylo na konci minulého týdne karlovarskými a německými celníky zajištěno 180 ks nebezpečné pyrotechniky a 1 600 kusů neznačených tabákových výrobků.

Celní správa: Nebezpečná pyrotechnika, neznačené tabákové výrobky
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Příslušníci oddělení dohledu nad subjekty ve spolupráci s příslušníky Hauptzollamt Chemnitz prováděli kontroly na pozemních komunikacích. Při této činnosti byli vytipováni na území ČR občané SRN, kteří směřovali osobním automobilem do Německa.

Ve čtvrtek 13.1.2022 na základě této spolupráce zajistili němečtí kolegové u jednoho z občanů 1 600 kusů neznačených cigaret.

V pátek 14.1.2022 zajistili němečtí celníci v jednom případě 40 ks zábavné pyrotechniky vysokého stupně nebezpečnosti – stupeň 4, ve druhém případě se jednalo dokonce o 140 kusů stejně nebezpečné pyrotechniky.

U dalšího občana, který byl vytipován na území ČR a směřoval pěšky do Německa, zajistili celníci celkem 30 gramů metamfetaminu, známého jako pervitin.

Případy budou nadále řešit němečtí kolegové dle vlastní legislativy. 

Celní úřad pro Karlovarský kraj díky své poloze spolupracuje v rámci „Cooperation DE“ hned s několika německými celními úřady, které mají danou vlastní oblast působnosti, odpovídající úsekům hranic s hraničními přechody. Přeshraniční spolupráce mezi českými a německými celními orgány trvá bezmála již 10 let a je velmi úspěšná.

Kontrolní činnost je zaměřená především na odhalování nelegální přeshraniční přepravy zboží zatíženého spotřební daní, např. tabák, tabákové výrobky, alkohol, lehké topné oleje a současně na zboží, které podléhá zákazům a omezením (mimo jiné např. omamně psychotropní látky, pyrotechnika atd.). Kontroly se provádí nejen na pozemních komunikacích, ale také v okolí tržnic, či ve vlacích, a to na území obou států. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Thomayerova nemocnice rozjíždí velký projekt energetických úspor

22:33 ČEZ: Thomayerova nemocnice rozjíždí velký projekt energetických úspor

Odstartoval velký projekt energetických úspor: Fakultní Thomayerova nemocnice ročně uspoří přes 7 mi…