Celní správa: Prodejci, pozor na doprodej zahřívaného tabáku s daňovou sazbou "Z"!

28.07.2021 16:49

Dnem 31. července končí šestiměsíční období pro doprodej zahřívaných tabákových výrobků s daňovou sazbou označenou písmenem „Z“.

Celní správa: Prodejci, pozor na doprodej zahřívaného tabáku s daňovou sazbou "Z"!
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Na základě přechodných ustanovení tzv. daňového balíčku se v letošním roce a následujících dvou letech obdobný mechanismus doprodeje cigaret uplatní i u zahřívaných tabákových výrobků. Lhůta pro doprodej však činí nikoliv tři (jako je tomu u cigaret), ale šest měsíců po skončení účinnosti předchozí sazby.

Od 1. srpna tak bude možné prodávat a skladovat pouze zahřívané tabákové výrobky označené tabákovou nálepkou s písmenem „F“. Výrobky s předchozí daňovou sazbou, která je na tabákové nálepce charakterizována písmenem „Z", budou dnem 1. 8. 2021 považovány za tabákový výrobek značený nesprávným způsobem a nesmí být nabízeny k prodeji nebo skladovány. Výjimkou jsou výrobky, které byly řádně staženy z trhu před tímto datem odběrateli a budou skladovány podle zákona, příp. výrobky, které jsou drženy fyzickými osobami (v množství) pro osobní spotřebu. Celní správa ČR jako správce této daně začne od srpna zahřívaný tabák se starou tabákovou nálepkou zajišťovat. Za porušení právních předpisů hrozí prodejcům ve správním řízení pokuta až do výše 50 milionů korun.

Dalších tabákových výrobků, tj. tabáku ke kouření a doutníků a cigarillos se toto omezení netýká. Cigarety označené tabákovou nálepkou s písmenem „Z“ by se naopak podle zákona na trhu již vyskytovat neměly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ se chystá na hackery, do kybernetické bezpečnosti vynakládá desítky miliónů ročně

19:38 ČEZ se chystá na hackery, do kybernetické bezpečnosti vynakládá desítky miliónů ročně

ČEZ loni zachytil 6,5krát více podezřelých aktivit na sítích než před třemi lety. Nově spuštěné bezp…