Celníci našli při kontrole auta nezdaněné cigarety a tabák

11.11.2018 19:45

V pátek 2. 11. 2018 hlídka mobilního dohledu libereckých celníků zastavila a zkontrolovala u Hrádku nad Nisou osobní vozidlo, které přejelo státní hranici s Polskem starým hraničním přechodem.

Celníci našli při kontrole auta nezdaněné cigarety a tabák
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo

Kontrolou vozidla, při které byl nasazen služební pes, bylo zjištěno, že se v zavazadlovém prostoru nachází 50 kartonů neznačených cigaret, celkem 10 000 kusů, a 2 kg řezaného tabáku. K vlastnictví tabákových výrobků se přihlásil spolujezdec. Všechny nalezené tabákové výrobky byly bez platné české tabákové nálepky.

Řidič i spolujezdec shodně hlídce sdělili, že cigarety a tabák si vezou z polské tržnice pro svojí potřebu a doklad o koupi nemají.

Prodejem tabáku v tuzemsku by státu vznikla škoda za neodvedenou spotřební daň ve výši 30 728 korun. Cigarety s tabákem celníci zajistili a vyčíslenou spotřební daň musí vlastník celnímu úřadu zaplatit.

Od začátku roku liberečtí celníci zmařili již 70 pokusů o nelegální přepravu tabáku nebo cigaret, při kterých zajistili na 249 kg tabáku a 131 280 ks cigaret. Výše spotřební daně, o kterou by stát přišel, pokud by se podařilo tyto výrobky na tuzemský trh propašovat, vyčíslil celní úřad na 894 770 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tamtam: Valdštejnská zahrada přivítala neslyšící děti

7:34 Tamtam: Valdštejnská zahrada přivítala neslyšící děti

Valdštejnská zahrada pod Pražským hradem ožila 20. září rytířskými slavnostmi. Zábavné odpoledne pln…