Celníci zajistili ve Hřensku stovky padělků

10. 10. 2018 11:54

Ústečtí celníci kontrolovali v uplynulých dnech prodejní stánky na tržnici ve Hřensku. Kontrolu zaměřili především na dodržování práv duševního vlastnictví.

Celníci zajistili ve Hřensku stovky padělků
Foto: CS ČR
Popisek: Celní správa ČR, logo
reklama

V jednom stánku a v prostoru před ním celníci zajistili 358 kusů zboží, u kterého vzniklo důvodné podezření z porušování práv duševního vlastnictví. Kabelky, peněženky, opasky, přívěšky a stavebnice měly jedno společné, vykazovaly znaky padělků. Prodejce výrobky nabízel coby originály světoznámých značek, např. Louis Vuitton, Gucci, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Michael Kors, Guess a Giorgio Armani a Lego. Hodnota zajištěného zboží vyčíslená v ceně originálních výrobků dosáhla téměř 1.25 milionu korun.

Celníci zboží zajistili a uskladnili. Případem se budou zabývat kolegové z oddělení Správního trestání Celního úřadu pro Ústecký kraj.

Někteří obchodníci jsou prostě nepolepšitelní. Přestože jim hrozí propadnutí zboží i peněžité tresty, výrobky, které porušují některá práva majitelů ochranných známek, opakovaně nabízejí. Ústečtí celníci od ledna letošního roku zajistili na tržnicích a v kamenných obchodech téměř šest tisíc kusů různého zboží za více než sedm miliónů korun. V kontrolách a boji proti prodeji padělků budou pokračovat i nadále.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Podíl nevyhovujících nálezů cizorodých látek v živočišných produktech loni klesl na 0,06 procenta

22:01 SVS: Podíl nevyhovujících nálezů cizorodých látek v živočišných produktech loni klesl na 0,06 procenta

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s Ústavem pro státní kontrolu veterinárních bioprepará…