Centrální distribuční sklad Hamé jede o Vánocích na plné obrátky

11.12.2013 16:14 | Zprávy

Zaměstnanci Centrálního distribučního skladu Hamé ve Starém Městě u Uherského Hradiště se v těchto dnech prakticky nezastaví.

Centrální distribuční sklad Hamé jede o Vánocích na plné obrátky
Foto: red
Popisek: Hamé

Vánoce jsou pro ně vůbec nejnáročnějším obdobím v roce. Každý den do skladu kamiony dovezou přibližně 1 500 palet ze závodů Hamé a jiných 1 500 palet plných džemů, okurek, zeleninových směsí, kečupů, hotových jídel, paštik, baget a dalších produktů Hamé zase sklad opustí a zamíří na prodejní pulty do všech koutů Česka i do zahraničí. Skrze tento klíčový logistický uzel proudí více než 90 % ze všech tuzemských produktů Hamé, tedy desítky tisíc tun ročně.

„Nyní o Vánocích jedeme opravdu naplno, na tři směny, provoz máme o 60 procent větší než jindy v roce. Například každý pracovník obsluhující vysokozdvižný vozík za jednu směnu sundá a založí až 250 palet,“ vysvětluje Jiří Černý, ředitel Centrálního distribučního skladu Hamé.

Právě kvůli tomu, aby Hamé dokázalo včas a efektivně vyslyšet všechny požadavky zákazníků, byl tento sklad v roce 2006 vybudován a později dále rozšířen.

U zrodu skladu, který nyní na okraji města zabírá plochu více než 20 000 m2, přitom stál současný generální ředitel Hamé Martin Štrupl. Ten v té době zastával funkci ředitele logistiky a distribuce Hamé. „Tehdy to byl obrovský projekt, ale zpětně musím říci, že se to firmě vyplatilo. Jsou v něm použity moderní skladové technologie s vysokým stupněm automatizace a efektivity. I díky tomuto skladu, který je umístěn v blízkosti jádra naší výroby, jsme jako firma vysoce konkurenceschopní. Dokážeme zkrátka dodat rychle a kvalitně prakticky jakýkoliv výrobek v podstatě komkoliv, bez nutnosti s ním zbytečně manipulovat či překládat jej,“ upozorňuje Martin Štrupl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

22:33 Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

Správa železnic zlepšila kvalitu a dostupnost hlasových i datových služeb pro cestující ve vlacích n…