Češi nepodporují rozšíření veřejného zdravotního pojištění o další cizince

08.12.2014 20:16 | Zprávy

Čeští pacienti se shodli s názorem své vlády. Rozšíření veřejného zdravotního pojištění o cizince ze třetích zemí mimo Evropské unie nechtějí. Obávají se, že by to vedlo ke zhoršení zdravotní péče. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK realizovaného na začátku prosince.

Češi nepodporují rozšíření veřejného zdravotního pojištění o další cizince
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékárna

Pouze desetina občanů Česka souhlasí s tím, že by cizinci, kteří u nás nepracují ani zde nemají trvalý pobyt, měli mít nárok na stejnou péči hrazenou z veřejného systému. Naopak 76 procent respondentů s tak velkorysým přístupem k migrantům nesouhlasí. Zajímavé je, že výrazně více odpůrců má takový záměr mezi vysokoškolsky vzdělanými lidmi, kde s tímto nápadem rozhodně nesouhlasí o patnáct procentních bodů silnější skupina respondentů.

Polovina dotazovaných se obává, že by rozšíření veřejného zdravotního pojištění vedlo ke zhoršení péče o české občany. Respondenti si jsou vědomi i ekonomických důsledků, které by takové rozhodnutí mělo – podle třiapadesáti procent lidí by vedlo ke zvýšení pojistného na zdravotní péči.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co je pro vás s vaším platem 50 tisíc?

A myslíte, že se ze všeho dá prostě jen vykoupit? Co třeba odevzdat ten řidičák, což jste jeden čas sliboval a pro příště jezdit předpisově a nelhat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Prázdniny končí, loučení s nimi bude i na Hučáku

14:49 ČEZ: Prázdniny končí, loučení s nimi bude i na Hučáku

Informační centrum obnovitelných zdrojů v centru Hradce Králové připravilo na sobotu 30. srpna pestr…