Česká manažerská asociace se stává partnerem projektu Srdcerváči

05.01.2017 13:03

Česká manažerská asociace (ČMA) vstupuje do roku 2017 s novým partnerstvím. Spolupráci navázala s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) zaštiťujícím projekt Srdcerváči.

Česká manažerská asociace se stává partnerem projektu Srdcerváči
Foto: Česká manažerská asociace
Popisek: Česká manažerská asociace, logo.

Nové partnerství s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) a projektem Srdcerváči chce Česká manažerská asociace (ČMA) rozvíjet především v rámci programu Expertní dobrovolníci. Asociace může nabídnout široké spektrum odborníků a vrcholových manažerů, kteří mají zájem předat své zkušenosti osobám se zdravotním postižením či firmám, které zaměstnávají více než 50 % lidí se zdravotním postižením. „Z řad České manažerské asociace se již několik členů osobně zapojilo. Spolupráci vnímám jako smysluplnou cestu, jak kultivovat české manažerské prostředí s důrazem na dlouhodobě udržitelné podnikání a společenskou odpovědnost, a to mezi zdravými i handicapovanými,“ uvedl výkonný ředitel ČMA Ivo Gajdoš.

Marie Jírů, předsedkyně ČMA Regionálního klubu Severovýchodní Čechy, ředitelka a majitelka Centra andragogiky v Hradci Králové, působí jako expertní dobrovolník již od května 2016. Spolupráci si velmi pochvaluje: „Projekt Srdcerváči je absolutní špička v tom, co se v rámci různých projektů u nás v republice objevilo. Od začátku jsem byla projektem nadšená, a tudíž jsem samozřejmě velmi ráda spolupráci navázala. Osobně mi to dává naplnění, obohacení, pocit smysluplné práce, radostný pocit, že můžu někomu pomoci a celkově neuvěřitelnou radost!“

Ředitelka fondu a Srdcerváčka Hana Potměšilová je přesvědčena, že právě expertní dobrovolnictví, kdy na jedné straně stojí zkušený manažer a na straně druhé člověk se zdravotním postižením, je ideální cestou, jak handicapované posunout dál v jejich profesním životě a kariéře. „Lidé se zdravotním postižením jsou většinou velmi ostýchaví, nemají sebevědomí, proto vítají mentoring či koučink od profesionála, kterého si sami v klidu v našem srdcerváčském katalogu vyberou, v oboru, v němž se chtějí rozvíjet,“ vysvětluje Potměšilová.

Dodává, že v Česku je v aktivním věku zhruba 700 tisíc lidí s postižením. „Vítáme dobrovolníky ze všech regionů, protože pro řadu osob se zdravotním postižením je dojíždění za dobrovolníkem drahé a leckdy i fyzicky těžko zvládnutelné,“ vysvětluje Potměšilová.

Z řad členů České manažerské asociace se do projektu zapojila mimo Marii Jírů také Petra Škopová, Manažerka roku 2006, sám výkonný ředitel ČMA Ivo Gajdoš nebo Otto Daněk, předseda představenstva ATAS elektromotory Náchod umístěný v TOP 10 soutěže MANAŽER ROKU 2015. „Většině lidí bohužel nezbývá moc času se na chvíli zastavit a popřemýšlet, jak být ještě více užitečný, a to hlavně tam, kde to lidé potřebují. Myslím, že každý z nás by měl pomáhat dle svých schopností a možností,“ nechal se slyšet Otto Daněk.

Česká manažerská asociace vyjadřuje podporu cílů a poslání NFOZP cíleně pomáhat, informovat, podporovat a spojovat zdravé a nemocné, plánuje proto do spolupráce aktivně zapojit i další své členy.   

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Pražští celníci opět zadrželi padělky za miliony

10:20 Celní správa: Pražští celníci opět zadrželi padělky za miliony

V pondělí 23. ledna odhalili pražští celníci na tržnici SAPA v Praze 4 - Libuši téměř dva tisíce kus…