Česká národní koalice pro digitální pracovní místa zahájí svou činnost

31.10.2016 9:07

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, ministryně školství Kateřina Valachová, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr průmyslu Jan Mládek, státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza a zástupce Czech ICT Alliance, minulý týden po jednání vlády uzavřeli dohodu o vzniku České národní koalice pro digitální pracovní místa. Její vznik je jedním z opatření Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020. Národní koalice pro digitální pracovní místa vznikají v rámci Evropy ve více státech pod zastřešením Velké koalice pro digitální pracovní místa.

Česká národní koalice pro digitální pracovní místa zahájí svou činnost
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Koalice bude mít nyní 3 měsíce na úvodní setkání a definování priorit, k přípravě a publikování výzvy pro další zájemce, kteří se k této otevřené iniciativě budou chtít připojit.

Vznik Koalice svým podpisem podpořil také koordinátor digitální agendy ČR Tomáš Prouza: „Platforma zaměřená na oblast digitálního vzdělávání, která by měla širokou podporu, je něco, co tu dlouhodobě chybělo. Vítám, že se vláda rozhodla zaměřit svou pozornost na prohlubování digitálních dovedností Čechů, bez kterých se dnes v každodenním životě jen těžko obejdeme. Je to však první krok a nyní nás všechny čeká velký kus práce, chceme-li naší zemi skutečně posunout dál.“

A místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek k tomu dodává: „Od Národní koalice pro digitální pracovní místa očekávám především intenzívní dialog zástupců podnikové sféry, veřejného sektoru a vzdělávacích institucí, aby naše hospodářství a celá společnost byly co nejlépe připraveny na dalekosáhlé změny, které s sebou probíhající digitalizace průmyslu a výroby přináší.“

Před Koalicí leží tedy nemalý počet příležitostí, kde MŠMT uvítá konsensuální spolupráci při tvorbě koncepce přípravy žáků a studentů v regionálním školství či v neformálním vzdělávání na digitální svět. Také témat týkajících se přípravy budoucích učitelů, vlivu digitalizace na mezilidské vztahy v současném světě, ale i doporučení k uchopení tématu digitální gramotnosti v rámcových vzdělávacích programech pro ZŠ či SŠ, problematiku velkých dat ve školství, poptávku po pedagogickém výzkumu využití digitálních technologií ve vzdělávání nebo pozici správců sítí v českých školách.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tiskové oddělení PSP

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní divadlo: Znovuotevření podzemního parkingu po generální rekonstrukci

18:11 Národní divadlo: Znovuotevření podzemního parkingu po generální rekonstrukci

Sanace devítipodlažního podzemního parkingu Národního divadla byla po roce a sedmi měsících dokončen…