Česká národní koalice pro digitální pracovní místa zahájí svou činnost

31.10.2016 9:07

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, ministryně školství Kateřina Valachová, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr průmyslu Jan Mládek, státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza a zástupce Czech ICT Alliance, minulý týden po jednání vlády uzavřeli dohodu o vzniku České národní koalice pro digitální pracovní místa. Její vznik je jedním z opatření Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020. Národní koalice pro digitální pracovní místa vznikají v rámci Evropy ve více státech pod zastřešením Velké koalice pro digitální pracovní místa.

Česká národní koalice pro digitální pracovní místa zahájí svou činnost
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Koalice bude mít nyní 3 měsíce na úvodní setkání a definování priorit, k přípravě a publikování výzvy pro další zájemce, kteří se k této otevřené iniciativě budou chtít připojit.

Vznik Koalice svým podpisem podpořil také koordinátor digitální agendy ČR Tomáš Prouza: „Platforma zaměřená na oblast digitálního vzdělávání, která by měla širokou podporu, je něco, co tu dlouhodobě chybělo. Vítám, že se vláda rozhodla zaměřit svou pozornost na prohlubování digitálních dovedností Čechů, bez kterých se dnes v každodenním životě jen těžko obejdeme. Je to však první krok a nyní nás všechny čeká velký kus práce, chceme-li naší zemi skutečně posunout dál.“

A místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek k tomu dodává: „Od Národní koalice pro digitální pracovní místa očekávám především intenzívní dialog zástupců podnikové sféry, veřejného sektoru a vzdělávacích institucí, aby naše hospodářství a celá společnost byly co nejlépe připraveny na dalekosáhlé změny, které s sebou probíhající digitalizace průmyslu a výroby přináší.“

Před Koalicí leží tedy nemalý počet příležitostí, kde MŠMT uvítá konsensuální spolupráci při tvorbě koncepce přípravy žáků a studentů v regionálním školství či v neformálním vzdělávání na digitální svět. Také témat týkajících se přípravy budoucích učitelů, vlivu digitalizace na mezilidské vztahy v současném světě, ale i doporučení k uchopení tématu digitální gramotnosti v rámcových vzdělávacích programech pro ZŠ či SŠ, problematiku velkých dat ve školství, poptávku po pedagogickém výzkumu využití digitálních technologií ve vzdělávání nebo pozici správců sítí v českých školách.

 

reklama

autor: Tiskové oddělení PSP

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

reforma školství

Paní Zajíčková, vážím si toho, že jste se jako jedna mála postavila za učitele. A sama to zmiňujete, že reformy měly začít už dávno a já se ptám, proč nezačaly? Co vám v tom brání? A máte vůbec plán, jak zvýšit nejen úroveň školství jako takovou, ale i platy ve školství?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

UCSZOO: Uměle odchovaný jedinec nemá přirozené sociální návyky svého druhu

22:03 UCSZOO: Uměle odchovaný jedinec nemá přirozené sociální návyky svého druhu

Stanovisko Unie českých a slovenských zoologických zahrad ke kauze nelegálního chovu bílého tygra če…