„Česká obchodní inspekce v minulém roce zaznamenala mimo častého porušení zákona o ochraně spotřebitele 36 případů nedodržení legislativy, která ukládá obchodníkům řádnou identifikaci klienta při výkupu zboží. Za pozitivní však lze považovat, že nebylo zjištěno porušení zákona o omezení provozu zastaváren v noční době od 22.00 do 06.00 hodin, kdy je nákup a prodej veškerého použitého zboží zakázán,“ říká ústřední ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.
Česká obchodní inspekce provedla v minulém roce 486 kontrol, které byly zaměřeny na plnění povinností vyplývajících provozovatelům bazarů a zastaváren zejména ze zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, zákona č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, a zákona č. 247/2006 Sb., o omezení provozu zastaváren a některých jiných provozoven v noční době.
Z celkového počtu bylo ve 266 případech zjištěno porušení právních předpisů, což představuje 54,7 %. Za zjištěná porušení bylo uloženo celkem 262 pokut v celkové výši 570 000 Kč.
ČOI spolupracovala ve 21 případech se živnostenskými úřady a v 11 s Policií ČR.
|
Kontroly – bazary a zastavárny 2017 Tento článek je uzamčenČlánek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme. reklama
Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz
Zdražení pohonných hmotVážený pane Kolovratníku, já děkuji za vaši odpověď, i když narovinu jsem se z ní nedozvěděl to hlavní. Tvrdíte, že situaci monitorujete, ale ceny rostou neustále. Zajímá mě, kdy, pokud vůbec, zasáhnete? A jak? Tvrdíte taky, že snížení daně by znamenalo výpadek příjmu z daní pro stát. Ale není ten v... Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Další články z rubriky
10:34 SÚRAO: Reprezentace ČR na WM Symposia 2026Mezinárodní konference zaměřená na nakládání s radioaktivním odpadem.
reklama
reklama
|



