Česká obchodní inspekce: Dva z pěti prodejců Flory Olomouc porušili zákon

28.10.2017 15:17

Česká obchodní inspekce Moravskoslezského a Olomouckého kraje uskutečnila stejně jako každý rok kontrolní akci na mezinárodní zahradnické výstavě Flora Olomouc. Porušení právních předpisů zjistila u více než 40% kontrolovaných subjektů.

Česká obchodní inspekce: Dva z pěti prodejců Flory Olomouc porušili zákon
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Česká obchodní inspekce Olomouckého kraje provádí každoročně kontroly na jedné z našich největších zahradnických výstav, která se koná v Olomouci. I v letošním roce se zaměřila na jarní, letní a podzimní etapu konání, kdy provozovatelé nabízeli a prodávali různý sortiment, jako jsou například zahradnické potřeby, květiny, ovoce a zelenina, koření, hračky, textil, cukrovinky, občerstvení, frgály, keramika, proutěné výrobky a potřeby pro zvířata. Součástí akce ČOI byla také kontrola restaurace v blízkosti výstaviště.

Inspektoři uskutečnili celkem 43 kontrol a v 18 případech shledali porušení právních předpisů (42%). Závady se týkaly porušení zákona o ochraně spotřebitele a zákona o České obchodní inspekci. Mezi nejčastější zjištění patřilo nedodržení správné míry či hmotnosti, nesprávné účtování, nedodržení správného značení výrobků, neoceňování výrobků a používání úředně neověřených měřidel.

Česká obchodní inspekce Olomouckého kraje vydala za nedodržení právních předpisů v 9 případech pokuty na místě v celkové výši 10 000 Kč a v 9 případech bude pokuta uložena ve správním řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letiště Praha: Letecké společnosti navyšují počet spojení do Ruska

18:47 Letiště Praha: Letecké společnosti navyšují počet spojení do Ruska

Dopravci plánují během dubna navýšit spojení z Letiště Václava Havla Praha do Ruska. Obnovenou linku…