Česká obchodní inspekce: I v letošním roce byl prodej dušičkového zboží s nedostatky

13.11.2018 15:27

Česká obchodní inspekce každoročně provádí kontroly zaměřené na prodej výrobků a služeb, které jsou spojené se svátkem Památky zesnulých. V letošním roce uskutečnila ČOI Olomouckého a Moravskoslezského kraje 100 kontrol a porušení zákona zjistila u 50 procent z nich.

Česká obchodní inspekce: I v letošním roce byl prodej dušičkového zboží s nedostatky
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI
reklama

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje provedla v souvislosti s konáním dne Památky zesnulých 100 kontrol, které byly zaměřené na dodržování zákona o ochraně spotřebitele při prodeji zboží a služeb. K relativně vysokému počtu kontrol se inspektorát rozhodl po špatné zkušenosti z minulých let, kdy se nedostatky při prodeji vyskytovaly zhruba při každé druhé kontrole.

Akce se uskutečnila jak v kamenných provozovnách, tak i ve stáncích před hřbitovy. „Ani v letošním roce nedošlo ke zlepšení situace. Počet zjištěných nedostatků dosáhl opět 50 procent. Nejčastější se týkaly absence informací o způsobu použití výrobků a nebezpečí, které vyplývá z jejich nesprávného použití. Obvykle se jednalo o věnce a další produkty se svíčkami,“ říká ke kontrole ředitel inspekce Boris Stabryn.  Dále prodávající nevydávali povinný doklad o zakoupení výrobků se všemi stanovenými údaji nebo neinformovali spotřebitele o ceně prodávaných výrobků v souladu s cenovými předpisy.

Česká obchodní inspekce uložila ve 44 případech pokuty příkazem na místě ve výši 79 500 Kč. Závady zjištěné na 5 provozovnách jsou podkladem pro zahájení správního řízení. Dále vydala zákaz prodeje 768 kusů výrobků v celkové hodnotě 62 553 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP se rozloučí s tramvajemi T6A5, do pravidelného provozu vyjedou naposledy tuto sobotu

21:20 DPP se rozloučí s tramvajemi T6A5, do pravidelného provozu vyjedou naposledy tuto sobotu

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se tuto sobotu 19. června 2021 rozloučí s tramvajemi T6A5, které …