Česká obchodní inspekce: Občerstvení na Mistrovství světa horských kol vykazovalo nedostatky. Padly pokuty

18.07.2016 7:35 | Zprávy

Ve sportovním areálu Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě se ve dnech 29. června – 3. července 2016 uskutečnilo Mistrovství světa horských kol. Tato velká sportovní událost přilákala nejen tisíce fanoušků a aktivních sportovců, ale vyrazili na ni i inspektoři České obchodní inspekce inspektorátu Jihočeského a Vysočiny, aby zkontrolovali poctivost prodeje u poskytovatelů služeb nabízejících pohostinské služby, občerstvení nebo suvenýry. Z 8 provedených kontrol zjistili nedostatky v 5 případech (tj. 62, 5%).

Česká obchodní inspekce: Občerstvení na Mistrovství světa horských kol vykazovalo nedostatky. Padly pokuty
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Inspektoři provedli celkem osm kontrol se zaměřením na poctivost prodeje a to u stánků s občerstvením, prodejem suvenýrů nebo v pohostinských zařízeních. Porušení zákonných povinností zjistili v  5 případech. V 1 případě byly zjištěny nepřesnosti u vydaného dokladu o zakoupení zboží, ve 3 případech prodejce neuvedl cenu výrobků a v 1 případě byl zjištěn rozdíl ve vyúčtování v neprospěch spotřebitele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vláda

Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ocenění Nejlepší letištní web v Evropě 2025 pro Letiště Praha

22:03 Ocenění Nejlepší letištní web v Evropě 2025 pro Letiště Praha

Letiště Praha získalo prestižní ocenění v oblasti digitálního marketingu a webové prezentace.