Česká obchodní inspekce: Výsledky mimořádných kontrol na horách

02.02.2021 19:38

Česká obchodní inspekce se v rámci společné kontrolní akce na horách zaměřila na kontroly podle zákona o ochraně spotřebitele. Jednalo se zejména o kontroly na Šumavě, v Krušných horách a Jizerských horách.

Česká obchodní inspekce: Výsledky mimořádných kontrol na horách
Foto: coi.cz
Popisek: Česká obchodní inspekce - logo

Žádné porušení v dozorové kompetenci ČOI nebylo zjištěno. Akce probíhala ve spolupráci s Policií ČR, která má kompetence postihovat porušení opatření proti šíření nemoci COVID-19.

Inspektoři ČOI se ve společné kontrolní akci zaměřili především na dodržování zák. č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Jednalo se o kontroly v lokalitách Churáňov, Kvilda, Ještěd, Nové město, Boží Dar, Klínovec a okolí. Česká obchodní inspekce během dnešních 65 kontrol na horách nezjistila porušení zákonů v dozorové kompetenci ČOI.

Akce probíhala ve spolupráci s Policií ČR, neboť kontrola dodržování opatření přijatých na základě krizového zákona nebo zákona o ochraně veřejného zdraví není v pravomoci ČOI, ale Policie České republiky a obecní policie, která je oprávněna uložit za takové porušení příkazem na místě pokutu. Dva případy podezření na porušení vládních opatření, kterých si inspektoři při vlastních kontrolách všimli, na místě rovnou řešila Policie ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Silničáři při údržbě za první víkend zimní sezony najeli téměř 22 tisíc kilometrů

21:20 Královéhradecký kraj: Silničáři při údržbě za první víkend zimní sezony najeli téměř 22 tisíc kilometrů

Citelné ochlazení a přísun sněhu komplikovalo dopravu na území Královéhradeckého kraje. Během uplynu…