Česká parlamentní delegace se zúčastnila Zimního zasedání PS OBSE ve Vídni

25. 2. 2018 17:03

Ve dnech 22. – 23. února 2018 se ve Vídni uskutečnilo 17. Zimní zasedání Parlamentního shromáždění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (PS OBSE). Za ČR se zasedání zúčastnili členové Stálé delegace Parlamentu ČR do PS OBSE: poslankyně Karla Maříková (vedoucí Stálé delegace), poslanci Jan Bauer, Josef Hájek, Pavel Plzák a senátoři Jan Žaloudík a Ladislav Václavec.

Česká parlamentní delegace se zúčastnila Zimního zasedání PS OBSE ve Vídni
Foto: psp.cz
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR
reklama

Hlavními tématy letošního jednání byly kontrola zbrojení, problematika šíření poplašných zpráv (tzv. „fake news“), klimatické změny, migrace a boj s terorismem. Samotné zasedání zahájil projev předsedy PS OBSE Georga Tsereteliho z Gruzie. Jako hlavní hosté se Zimního zasedání zúčastnili nově zvolený předseda OBSE Thomas Greminger a za současné italské předsednictví OBSE Vincenzo Amendola, náměstek ministra zahraničních věcí.

V rámci zasedání proběhla schůze Stálého výboru, jednání tří hlavních výborů a řada doprovodných akcí. Zasedal také Ad hoc výbor pro migraci, kterého se za českou delegaci zúčastnil jeho nově jmenovaný člen, poslanec Jan Bauer.

Členové delegace měli rovněž možnost projednat bližší spolupráci s poslanci a senátory ze zemí Visegrádské skupiny v rámci setkání, které organizovala současná předsednická země Maďarsko.

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) je největší regionální organizací, která se zabývá problematikou mezinárodní bezpečnosti. Sdružuje 57 členských států z Evropy, střední Asie a Severní Ameriky. Její Parlamentní shromáždění bylo založeno v r. 1992.

Zimní zasedání PS OBSE dává každoročně příležitost pro parlamentáře z celého regionu OBSE k diskusi s čelními představiteli této organizace o důležitých tématech vztahujících se k jejím závazkům a hlavním hodnotám. Během jednání se připravují hlavní rezoluce, jež budou projednány na letním zasedání PS OBSE, které se letos uskuteční v Berlíně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum: Čeští vědci popsali nový rod žáby z Konga

12:49 Národní muzeum: Čeští vědci popsali nový rod žáby z Konga

Tým Václava Gvoždíka objevil a popsal nový rod rákosničkovité žáby žijící v pralesích středního Kong…