Česká pošta: Dopisnice s autorem vršovického dloubáku

12.09.2022 10:57 | Tisková zpráva

Pouhé dva dny před výkopem 25. mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, pohlednic, minerálů a sběratelství Sběratel uvedla Česká pošta 7. září do oběhu dopisnici s přítiskem Legendy: Antonín Panenka. Veletrh se konal ve dnech 9. - 10. září tohoto roku v prostorách PVA EXPO PRAHA.

Česká pošta: Dopisnice s autorem vršovického dloubáku
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Pro toto vydání je využita speciální dopisnice pro přítisky s natištěnou písmenovou známkou „B“, jejímž motivem je stylistické zobrazení poštovní schránky. Na přítiskové části je fotografie Antonína Panenky, československého fotbalisty a reprezentanta, mistra Evropy z Jugoslávie 1976. Proslavil se penaltou, které se říká „vršovický dloubák“ nebo ve světě například „Panenka goal“. Byl hráčem pražských Bohemians a vídeňského Rapidu, vítězem rakouské ligy a rakouského poháru a v roce 2008 získal Cenu Václava Jíry. V roce 2020 byl Antonín Panenka uveden do Síně slávy českého sportu.

Panenka

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Jak si někdo může koupit stát?

A myslíte, že tento stát patří Babišovi? Jinak článek se mi docela líbil, ale té poslední větě nerozumím. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Martinek-Pirati-Kmotri-z-devadesatek-vypadaji-oproti-dnesku-jako-zabari-787399

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Severočeské muzeum představuje unikátní projekt na ochranu sbírek

22:08 Severočeské muzeum představuje unikátní projekt na ochranu sbírek

Součástí většího projektu Zlepšení ochrany a zpřístupnění knihovního a sbírkového fondu Severočeskéh…