Česká pošta: Doručujeme ty zásilky z Číny, které dostaneme do přepravy

26.03.2020 7:33

Česká pošta doručuje svým zákazníkům v České republice zásilky z Číny a čínských e-shopů zásilky, které ze zahraniční přepravy dostane v České republice do přepravy, za kterou je zodpovědná. Pokud zahraniční e-shop není kvůli současným limitům v mezinárodní přepravě schopen dopravit zásilku po řádném objednání svým zákazníkem do přepravy, na kterou by měla Česká pošta vliv, nemůžeme garantovat její doručení adresátovi v České republice.

Česká pošta: Doručujeme ty zásilky z Číny, které dostaneme do přepravy
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Denní průměr zpracovaných zásilek, které mají odesilatele v Číně, v běžném období je ve vnitřní logistice České pošty 100 tisíc kusů. V současné době zpracováváme necelých 18 tisíc zásilek z Číny denně a objemy zatím stále klesají. Podle informací České pošty ze čtvrtka 19. března je na přepravních uzlech v Číně připraveno 1,5 milionu zásilek, které mají adresáty v České republice. Tento objem logicky naopak roste. Vzhledem k nedostatečným mezinárodním přepravním kapacitám není nyní jasné, kdy budou tyto zásilky z Číny odeslány, aby mohly být Českou poštou dodány tuzemským adresátům.

Nadále platí opatření České pošty, že kvůli přepravním kapacitám zahraničních poštovních operátorů nepřijímá zásilky určené adresátům v Číně, protože nemůže garantovat jejich včasné dodání.

Všechna tato opatření se dále týkají následujících zemí: Izrael, Írán, Jižní Korea, Arménie, Azerbajdžán, Uzbekistán, Kypr, Gruzie, Rusko, Nový Zéland, Peru, Senegal, Rwanda, Kajmanské ostrovy, Tunisko, Moldavsko, Lotyšsko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kraj Vysočina: Během letní sezóny využilo zvýhodněné vstupné do krajských památek téměř 80 tisíc návštěvníků

22:45 Kraj Vysočina: Během letní sezóny využilo zvýhodněné vstupné do krajských památek téměř 80 tisíc návštěvníků

Dospělí za polovic a děti zdarma. Od července do konce září letošního roku se za těchto podmínek otv…