Česká pošta: Ježíšek po roce opět úřaduje na Božím Daru

29. 11. 2018 20:10

Pošta Partner na Božím Daru opět letos od 1. prosince zahájí Ježíškovu poštu a to již po dvacáté čtvrté. Tradiční příležitostné razítko navrhl pro letošní rok výtvarník a grafik Pavel Sivko. Motivem razítka jsou balíčky ve tvaru srdce a kometa.

Česká pošta: Ježíšek po roce opět úřaduje na Božím Daru
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Po celý rok mohou děti i dospělí vkládat do speciální schránky vánoční přání a právě v posledním měsíci roku jsou všechna oražena tímto razítkem a rozeslána adresátům. Razítko bude používáno od 1. 12. do 23. 12. 2018.

Zájemci o „ježíškovské“ razítko mohou předat své dopisy a pohledy přímo na přepážce pošty Partner anebo pohledy, dopisy s nalepenou známkou, nadepsanou adresou a pozdravem vložit do obálky a zaslat na Boží Dar. Tam obálku otevřou, vložené zásilky orazí a přijmou je do přepravy. Adresáti pak obdrží vánoční pohled s vánoční známkou a příležitostným razítkem. V loňském roce rozeslal Ježíšek z Božího Daru přes 80 tisíc dopisů a pohlednic o celkové hmotnosti 332,8 kg.

Příležitostné razítko na Božím Daru není jediným speciálním razítkem, které před Vánoci Česká pošta připravuje. Po mnoha letech změnilo svou podobu tradiční razítko pro poštu Brno 1. Novým motivem je věž Staré radnice v Brně a sněhové vločky.

Druhým rokem je možné získat otisk příležitostného razítka, které symbolizuje příchod Betlémského světla do České republiky a to na poštách Praha 1, Brno 2 a Olomouc 8.

Se starým rokem se můžete rozloučit otiskem razítka na Poště Praha 012 – Hrad, kde motivem je kalendář znázorňující poslední den roku 2018 a první roku nového. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AV ČR: Předsedkyně Akademie věd je Top ženou Česka

15:44 AV ČR: Předsedkyně Akademie věd je Top ženou Česka

Již několik let se umisťovala na předních pozicích, a letošní ročník vyhrála. Vítězkou v kategorii V…