Česká pošta: Konverzní pošta je efektivním způsobem zasílání úředních dokumentů

28.8.2021 8:06 odp. | Tisková zpráva

Česká pošta provozuje službu Konverzní pošta, která využívá možnosti automatizované konverze dokumentů z elektronické do listinné podoby.

Česká pošta: Konverzní pošta je efektivním způsobem zasílání úředních dokumentů
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Konverzní pošta je komplexní službou, která úřadům umožňuje komunikovat výhradně elektronicky a využívat jednotné rozhraní pro odesílání dokumentů v elektronické podobě všem adresátům, bez ohledu na to, zda mají nebo nemají datovou schránku.

Princip služby spočívá v tom, že po odeslání dokumentu z úřadu v elektronické podobě provede Česká pošta automatizovanou konverzi z moci úřední. Automatizované pracoviště České pošty převede elektronické dokumenty do listinné podoby a zajistí manuální práce týkající se tisku dokumentu, vložení dokumentu do obálky a odeslání dokumentu v listinné podobě adresátovi. Adresát obdrží dopis v listinné podobě s konverzní doložkou o ověření elektronického podpisu, pečeti a certifikátu. Služba přináší zvýšení efektivity veřejné správy v oblasti přípravy a odesílání písemností a finanční úsporu nákladů na tisk a přípravu zásilek k odeslání.

Kromě toho, že službu již úspěšně využívá mnoho úřadů, aktuálně probíhá  pilotní projekt Konverzní pošty v Justici, který realizuje Česká pošta ve spolupráci s Ministerstvem spravedlnosti ČR. V návaznosti na tento zkušební provoz plánuje Ministerstvo spravedlnosti ČR plošné nasazení Konverzní pošty na všechny své resortní organizační složky. Ministerstvo spravedlnosti ČR je prvním resortem, který začal tuto moderní službu využívat.

Každý zájemce o tuto službu může kontaktovat obchodního zástupce České pošty, který jim poskytne komplexní informace o Konverzní poště. Po implementaci služby, která zabere velmi málo času, může kdokoliv svoji poštu posílat levně a rychle! Další informace naleznete na webových stránkách České pošty ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: BMW testuje autonomní řízení v novém vývojovém areálu v Sokolově

16:11 CzechInvest: BMW testuje autonomní řízení v novém vývojovém areálu v Sokolově

V novém mobility centru BMW Group v Sokolově vznikly první dva moduly pro testování autonomních vozi…