Česká pošta: Mzdy tarifních zaměstnanců vzrostou průměrně o 7,1 procenta

18. 1. 2018 15:16

Vedení České pošty a zástupci odborů včera uzavřeli jednání o navýšení příjmů zaměstnanců České pošty v roce 2018. Výsledky odsouhlasila většina odborových organizací. Management České pošty tak pokračuje v navyšování mezd zaměstnanců s tarifní mzdou. Za poslední tři roky tyto mzdy vzrostly v průměru o 15 % v celkovém objemu 2,5 miliardy korun.

Česká pošta: Mzdy tarifních zaměstnanců vzrostou průměrně o 7,1 procenta
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Generální ředitel České pošty Martin Elkán uvedl: „Prioritou vedení České pošty i odborových organizací je posílit jistotu zaměstnanců. Proto jsme navýšení směřovali do nárůstů tarifů. Mzdy všech zaměstnanců s tarifní mzdou vzrostou od 1. 4. 2018 v průměru o 7,1 %,“ a doplnil: „Každému zaměstnanci s tarifní mzdou garantujeme minimální navýšení měsíčních tarifních a výkonových mezd od dubna o 1 200 Kč.“

Zaměstnanci s tarifní mzdou zároveň obdrží v únoru mimořádnou odměnu generálního ředitele za rok 2017 v celkové výši 80 mil. Kč. V březnu získají další mimořádnou odměnu v celkovém objemu 86 mil. Kč.

Další nárůst příjmu zaměstnanců je možný ve chvíli, kdy stát navýší částku úhrady nákladů za univerzální službu nad 500 mil. Kč a Česká pošta ji zaúčtuje. V tom případě půjde po dohodě s odbory 45 % z částky navíc do příjmu zaměstnanců. Vedení České pošty i odborové organizace budou o toto navýšení intenzivně usilovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janáčkova filharmonie: Novoroční koncert Janáčkovy filharmonie s Jiřím Vodičkou

9:46 Janáčkova filharmonie: Novoroční koncert Janáčkovy filharmonie s Jiřím Vodičkou

Předehra k Bernsteinově opeře, Korngoldův Houslový koncert a suita z Prokofjevova baletu, to je lako…