Česká pošta: Předběžné tržní konzultace k plánované nové službě Balíkomaty

18.01.2021 10:06

Česká pošta plánuje rozšířit poskytování svých služeb o automatizovaná zařízení na příjem a výdej zásilek České pošty a ostatních dopravců, tzv. Balíkomaty. Zařízení s kapacitou 40 – 150 schránek pro balíkové zásilky budou rozmístěna po celém území ČR, na pobočkách České pošty i mimo tyto provozovny.

Česká pošta: Předběžné tržní konzultace k plánované nové službě Balíkomaty
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama

Podmínkou umístění bude provoz v non-stop režimu, který umožní výdej, podání a úhradu zásilek či poukázek. Česká pošta nyní hledá strategického partnera, se kterým by celý projekt realizovala. Jedná se o formu předběžných tržních konzultací, díky nimž Česká pošta shromažďuje informace o možnostech trhu.

Úkolem právě probíhající analytické části projektu je mimo jiné vyhodnocení potřebných nákladů a související ekonomické výhodnosti celého záměru. Po vyhodnocení předběžných tržních konzultací bude probíhat finální výběr strategického partnera. Česká pošta v první fázi počítá s přibližně 300 výdejními boxy, které budou umístěné na poštách. Postupně zde bude umístěno celkem 1000 boxů. S dalšími 1500 boxy se počítá pro provoz mimo provozovny České pošty.

Případní zájemci o účast v těchto tržních konzultacích a zaslání Specifikace pro cenový průzkum mohou do 31. ledna 2020 kontaktovat Mgr. Jana Mlčáka na mailové adrese mlcak.jan@cpost.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Příprava nové expozice památky UNESCO

15:21 NPÚ: Příprava nové expozice památky UNESCO

Na konci roku 2020 získal zámek Kynžvart od MK ČR rozhodnutí o přidělení dotace na vybudování nové e…