Česká pošta mění od poloviny listopadu cenu Balíku Do ruky

13. 11. 2018 18:24

Česká pošta z důvodu růstu vstupních nákladů přistupuje ke změně ceny Balíku Do ruky s účinností od 15. 11. 2018. Cena bude vyšší o 10 Kč ve všech váhových kategoriích. Cena Balíku Na poštu i ostatních balíkových zásilek se nemění. Např. za všechny Balíky Na poštu do dvou kilogramů zákaznici stejně jako dříve zaplatí 108 Kč v základní sazbě, se Zákaznickou kartou pak 98 Kč.

Česká pošta mění od poloviny listopadu cenu Balíku Do ruky
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Základní cena dvoukilového Balíku Do ruky byla dosud 128 Kč, od poloviny listopadu bude 138 Kč. Důvodem navýšení je obdobně jako u ostatních dopravců nárůst ceny nákladů. Jedná se zejména o ceny pohonných hmot či personální náklady ad. Držitelé Zákaznické karty České pošty mohou využít cenové zvýhodnění, které jim Balík Do ruky zlevní o 13 až 37 Kč podle váhy zásilky.

Česká pošta pracuje na tom, aby letošní předvánoční provoz zvládla v maximální možné míře. Pro zvýšení zákaznického komfortu na poštách zavedla v říjnu výdej balíků na kód. Drtivou většinu balíkových zásilek si nyní klienti na poště vyzvednou snáze a rychleji. Stačí jim pouze číslo zásilky či jméno adresáta a příslušný šestimístný kód. Navíc balík může vyzvednout kdokoliv, komu adresát předá příslušné údaje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy opravilo koryto Lejtny v Bratčicích

22:45 Povodí Moravy opravilo koryto Lejtny v Bratčicích

Povodí Moravy, s. p. dokončilo opravu více než 800 m dlouhého úseku vodního toku Lejtna v Bratčicích…