Česká pošta obnovuje na pobočkách prodej tisku

22.05.2024 7:23 | Tisková zpráva

Česká pošta opětovně zahájila prodej tisku, a to po vzájemné dohodě s původními distributory tisku společností První novinová společnost a společností Mediaprint & Kapa Pressegrosso.

Česká pošta obnovuje na pobočkách prodej tisku
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Klienti České pošty tak mohou opět na 555 pobočkách zakoupit širokou nabídku novin a časopisů. Tisk od distributora První novinová společnost bude dostupný na 340 pobočkách, distributor Mediaprint & Kapa Pressegrosso pak nabídne své tituly na 378 pobočkách. Na 163 poštách bude možné zakoupit tisk obou distributorů.

„Do prodeje tisku jsou zahrnuty vybrané pobočky České pošty, které byly vybrány jednotlivými distributory dle jejich logistických možností. Na vybraných pobočkách si tak můžete od 13. května opět zakoupit nejen deníky, ale i časopisy,“ říká ředitelka pobočkové sítě České pošty Martina Ivanová a dodává: „O možném rozšíření prodeje tisku i na další pobočky České pošty s distributory dále jednáme.“

K zastavení prodeje tisku došlo od ledna letošního roku, kdy Česká pošta vzhledem k rostoucím nákladům na prodej tisku na svých pobočkách navrhla distributorům tisku změnu distribuce i způsobu prodeje.

Protože se na podzim loňského roku bohužel nepodařilo dosáhnout dohody mezi distributory a Českou poštou, Česká pošta musela vypovědět ke konci loňského roku původní smlouvy, díky kterým si zákazníci mohli na poštách kupovat noviny a časopisy. Vzhledem k tomu, že nyní došlo k uzavření nové dohody s původními distributory tisku, je nyní prodej na pobočkách opět obnoven.

Seznam poboček je uveden v příloze ZDE. Které tituly budou k dispozici na konkrétních poštách, je záležitostí distributorů.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Ovečky se pasou, nálety dřevin mizí a vzácným druhům se daří. Díky spolupráci s hospodáři

13:03 AOPK ČR: Ovečky se pasou, nálety dřevin mizí a vzácným druhům se daří. Díky spolupráci s hospodáři

I po sedmi letech od skončení projektu LIFE+ Stepi Lounského středohoří pokračuje péče o zdejší cenn…