Česká průmyslová zdravotní pojišťovna drahou léčbu matce dvou dětí zaplatí

19. 10. 2017 11:10

Pavla Dandová, která trpí agresivní formou synoviálního sarkomu, si nemusí dělat starosti se zaplacením drahé léčby. Lék LARTRUVO, který vážně nemocné matce dvou malých dětí doporučila její onkoložka, uhradí zdravotní pojišťovna. Ta úhradu nejprve zamítla, protože se nejednalo o jedinou možnou léčbu.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna drahou léčbu matce dvou dětí zaplatí
Foto: ČPZP
Popisek: ČPZP

„I přesto, že se paní Dandová proti našemu rozhodnutí o zamítnutí léčby neodvolala, po konzultacích s předními členy České onkologické společnosti jsme znovu posoudili tento případ a přijali mimořádné opatření,“ oznámila tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová a dodala: „Pro pochopení veřejnosti musíme uvést, že lék LARTRUVO je sice registrován Státním ústavem pro kontrolu léčiv, ale nebyl jím dosud schválen a ČPZP se musí při schvalování nehrazených léčivých přípravků řídit platnou legislativou. I když nebyl dosud zařazen do systému léků hrazených z prostředků veřejného zdravotního pojištění, léčbu paní Dandové tímto přípravkem uhradíme,“ vysvětlila.

Osud této mladé ženy vyvolal velkou odezvu v médiích i na sociálních sítích. „Také naše pojišťovna vnímá příběh naší pacientky velmi citlivě. Z lidského hlediska paní Dandovou velmi obdivujeme za to, že svůj boj se zhoubnou nemocí nevzdává. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna hradí její onkologickou léčbu od počátku a bude ji samozřejmě hradit i nadále,“ ujistila mluvčí. Dosud za léčbu paní Dandové ČPZP zaplatila částku přesahující jeden milion korun.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna  registruje více než 1,2 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má aktuálně 111 poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní programy plné výhod, slev a bonusů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Setkání k systémové podpoře inkluze

22:49 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Setkání k systémové podpoře inkluze

Další z řady setkání takzvaných individuálních projektů systémových, které jsou hrazeny z evropských…