Česká republika pokračuje v prohlubování vztahů s Čínou, na summitu byl přijat plán bilaterální spolupráce

06.11.2016 9:39

Vláda České republiky pokračuje v prohlubování spolupráce s Čínskou lidovou republikou a v naplňování strategického partnerství mezi oběma zeměmi. Na včerejším Summitu 16+1 zemí střední a východní Evropy a Číny podepsal zástupce vlády České republiky a zástupce vlády Čínské lidové republiky plán bilaterální spolupráce v rámci iniciativy Hedvábná stezka.

Česká republika pokračuje v prohlubování vztahů s Čínou, na summitu byl přijat plán bilaterální spolupráce
Foto: Archiv PL
Popisek: Úřad vlády ČR

Dokument stanovuje priority spolupráce oběma zeměmi na další období v klíčových oblastech jako je infrastruktura, investice, věda, výzkum a vývoj, finance, doprava a logistika, zdravotnictví, civilní letectví, zemědělství, cestovní ruch a další.

Plán zároveň odráží strategický cíl vlády vytvořit z České republiky dopravní a logistický uzel mezi Čínou a regionem střední, východní a jihovýchodní Evropy a zároveň centrum pro čínské finanční instituce v regionu.

Cílem přijatého dokumentu je rovněž zintenzivňovat bilaterální spolupráci mezi Českou republikou a Čínskou lidovou republikou při současném respektování závazků, které vyplývají z mezinárodních smluv obou zemí. 

Plán bilaterální spolupráce mezi ČR a ČLR v rámci iniciativy Hedvábná stezka je výsledkem meziresortní spolupráce v rámci vlády ČR, za vládu ČR jej dnes podepsal zástupce ministerstva zahraničních věcí, náměstek ministra Lukáš Kaucký, za čínskou stranu He Lifeng, viceprezident Národní komise pro rozvoj a reformy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ŘSD: Začíná oprava silnice I/13 u tepelné elektrárny Prunéřov

22:24 ŘSD: Začíná oprava silnice I/13 u tepelné elektrárny Prunéřov

Až do konce října tohoto roku bude z důvodu kompletní opravy komunikace omezen průjezd na dvoukilome…