Česká republika poskytne humanitární, rozvojovou a rekonstrukční asistenci Sýrii

05.07.2016 14:02

Vláda ČR v červnu vyslovila souhlas s návrhem na poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016 – 2019 v celkové výši 195 mil. Kč na zmírňování utrpení civilního obyvatelstva a napomáhání obnovy země.

Česká republika poskytne humanitární, rozvojovou a rekonstrukční asistenci Sýrii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí
reklama

Cílem pomoci je v návaznosti na Londýnskou konferenci na podporu Sýrie zintenzívnit podporu syrskému civilnímu obyvatelstvu, zmírnit důsledky mnohaletého konfliktu a prostřednictvím této cílené asistence rovněž snížit migrační tlak v jedné z hlavních zdrojových zemí. Materiál vychází rovněž z nutnosti zachovat syrskou administrativu a územní správu a podpořit stabilitu institucí, a předejít tak opakování libyjského scénáře doprovázeného rozvratem státních institucí. Za současné složité situace má poskytovaná pomoc velký význam i jako gesto solidarity a poskytnutí naděje pro civilní obyvatelstvo. Při realizaci této asistence bude zohledňována bezpečnostní situace v zemi.

ČR při poskytování této asistence do Sýrie vychází z relevantních rezolucí RB OSN, zejména rezoluce 2254 (2015) z 18. 12. 2015, která vyzývá k přijetí příslušných kroků k ochraně civilního obyvatelstva, zdůrazňuje nezbytnost poskytnutí rychlého, bezpečného a bezproblémového přístupu pro humanitární organizace a vyzývá všechny státy, aby využily svůj vliv na syrskou vládu a syrskou opozici s cílem pokročit v mírovém procesu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Pardubického kraje opět povolila návštěvy, chřipka je na ústupu

11:42 Nemocnice Pardubického kraje opět povolila návštěvy, chřipka je na ústupu

Vzhledem k poklesu výskytu akutních respiračních infekcí a chřipkových onemocnění v Pardubickém kraj…