Česká republika poskytne humanitární, rozvojovou a rekonstrukční asistenci Sýrii

05.07.2016 14:02

Vláda ČR v červnu vyslovila souhlas s návrhem na poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016 – 2019 v celkové výši 195 mil. Kč na zmírňování utrpení civilního obyvatelstva a napomáhání obnovy země.

Česká republika poskytne humanitární, rozvojovou a rekonstrukční asistenci Sýrii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Cílem pomoci je v návaznosti na Londýnskou konferenci na podporu Sýrie zintenzívnit podporu syrskému civilnímu obyvatelstvu, zmírnit důsledky mnohaletého konfliktu a prostřednictvím této cílené asistence rovněž snížit migrační tlak v jedné z hlavních zdrojových zemí. Materiál vychází rovněž z nutnosti zachovat syrskou administrativu a územní správu a podpořit stabilitu institucí, a předejít tak opakování libyjského scénáře doprovázeného rozvratem státních institucí. Za současné složité situace má poskytovaná pomoc velký význam i jako gesto solidarity a poskytnutí naděje pro civilní obyvatelstvo. Při realizaci této asistence bude zohledňována bezpečnostní situace v zemi.

ČR při poskytování této asistence do Sýrie vychází z relevantních rezolucí RB OSN, zejména rezoluce 2254 (2015) z 18. 12. 2015, která vyzývá k přijetí příslušných kroků k ochraně civilního obyvatelstva, zdůrazňuje nezbytnost poskytnutí rychlého, bezpečného a bezproblémového přístupu pro humanitární organizace a vyzývá všechny státy, aby využily svůj vliv na syrskou vládu a syrskou opozici s cílem pokročit v mírovém procesu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP:  Dopravní opatření v souvislosti s akcí Velká jarní hvězdicovitá cyklojízda

15:18 MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s akcí Velká jarní hvězdicovitá cyklojízda

V sobotu 27. dubna 2019 se v hlavním městě uskuteční sportovní akce Velká jarní hvězdicovitá cyklojí…