Česká republika se podruhé zapojila do Evropského týdne udržitelného rozvoje

01.06.2016 10:12

Ve dnech 30. května až 5. června je Česká republika podruhé zapojena do Evropského týdne udržitelného rozvoje. Jde o celoevropskou iniciativu podporovanou Evropskou sítí udržitelného rozvoje, která má za cíl zviditelňovat projekty a aktivity propagující udržitelný rozvoj a jeho principy. Nad akcí převzal záštitu premiér a předseda Rady vlády pro udržitelný rozvoj Bohuslav Sobotka.

Česká republika se podruhé zapojila do Evropského týdne udržitelného rozvoje
Foto: Archiv IN
Popisek: Vlajka ČR na budově parlamentu
reklama

Celoevropský týden udržitelného rozvoje byl představen ministry životního prostředí Francie, Německa a Rakouska na zasedání Rady pro životní prostředí 28. října 2014. Cílem bylo sjednotit starší projekty v těchto zemích a inspirovat podobnou iniciativu i v dalších částech Evropy. V roce 2016 se účastní 38 zemí, v kterých je registrováno již více než 3872 aktivit.  

Více se můžete dozvědět na webu www.tydenudrzitelnosti.cz.

Příklady akcí zapojených do Evropského týdne udržitelného rozvoje

Spolkový dům Slavonice – udržitelnost 100x jinak

V rámci dne otevřených dveří Spolkového domu nabízíme prohlídky a ukázky všeho, čím udržitelnost dlouhodobě naplňujeme a to v oblastech jako je osvěta, vzdělávání, zdraví, kvalitní život, šetrné stavění, přírodní zahrady, vliv komunit na udržitelnost měst a obcí, zapojování veřejnosti, partnerství, multikulturalismus a odpovědná spotřeba.

Kosení strážnických lúk

„Dojdi, estli sa nebojíš, a dojdi aj s kosú!“ Další ročník tradiční akce vzniklé za podpory MAS Strážnicko a pořádané folklórním souborem Danaj Strážnice. Přijďte se zapojit nejen jako diváci, ale vyzkoušejte si svoji zručnost a podpořte krojované kosce ze strážnických folklorních souborů.

Otevření studentské komunitní zahrady Václavka

Cílem studentského spolku Udržitelný Palacký je zvýšit společenskou odpovědnost univerzity a podporovat environmentálně příznivé chování studentů a zaměstnanců Univerzity Palackého. Komunitní zahrada Václavka pro nás představuje skvělé vyvážení všech pilířů udržitelného rozvoje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

9:01 Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

V pondělí 1. června od 10 do 18 hodin se v rámci Mezinárodního dne dětí mimořádně otevřou dveře Muze…