Česká televize před deseti lety spustila jako první hybridní televizi v Česku. Je jedničkou na trhu a chystá novinky

08.05.2022 11:54 | Tisková zpráva

Před deseti lety, 4. května 2012, spustila Česká televize jako první tuzemský vysílatel funkci červeného tlačítka neboli HbbTV, a to při příležitosti mistrovství světa v hokeji. Dnes rozšířené televizní vysílání dosáhlo užití přes 900 tisíc lidí a ČT tak zastává vedoucí postavení na trhu.

Česká televize před deseti lety spustila jako první hybridní televizi v Česku. Je jedničkou na trhu a chystá novinky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize na Kavčích horách

Vůbec nejnavštěvovanější aplikací je iVysílání nabízející archiv pětadevadesáti tisíc hodin pořadů, výrazně ale roste také obliba živých sportovních přenosů na platformě ČT sport Plus. K desátému výročí spuštění hybridní televize uvede ČT v následujících dnech aplikaci k MS v hokeji, v průběhu roku pak plánuje novou podobu Teletextu i další technologický rozvoj v souladu s možnostmi nejnovější normy HbbTV 2.0. 

„Česká televize zahájila první vysílání hybridní televize v tuzemsku na začátku května roku 2012, tedy v době, kdy se na trhu televizory s podporou HbbTV začaly teprve objevovat, a stala se tak průkopníkem této technologie v Česku,“ vysvětluje generální ředitel České televize Petr Dvořák a dále pokračuje: „Dnes se ukazuje, že šlo o správnou cestu, neboť se jedná o univerzální platformu, kterou podporují vysílatelé z celého světa a která není podmíněna postojem výrobců přijímačů. Divákům slouží nejen jako vhodný doplněk televizního vysílání, ale zároveň jim umožňuje souběžné sledování pořadu a dalších informací k němu nebo zpětné sledování pořadů v největším televizním archivu na českém trhu, v iVysílání. Jen na České televizi už službu měsíčně využilo přes devět set tisíc uživatelů.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…