Česká televize rozšiřuje vysílání zpráv v českém znakovém jazyce

6. 9. 2014 14:00

Od soboty 6. září bude Česká televize vysílat Zprávy v českém znakovém jazyce nově i o víkendu. Sluchově postiženému publiku tak na programu ČT2 nabídne pravidelnou zpravodajskou rubriku sedm dní v týdnu ve stejném rozsahu jako doposud, tedy od 19:50 do 20:00 hodin.

Česká televize rozšiřuje vysílání zpráv v českém znakovém jazyce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

„Rozšíření vysílání zpráv ve znakovém jazyce je dalším logickým krokem na cestě ke zvyšování komfortu sluchově znevýhodněných diváků, o který se neustále snažíme nejen v televizním vysílání, ale také na našem webu,“ komentuje ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Neslyšící diváci mohou vybírat i z dalších pořadů vysílaných v českém znakovém jazyce na všech kanálech České televize. Na programu ČT1 je to magazín pro ženy Sama doma či Etiketa, na ČT2 magazín pro neslyšící a jejich přátele Televizní klub neslyšících, pořad Sváteční slovo nebo publicistický pořad na pomoc zvířatům Chcete mě?. ČT art se znakovou řečí nabízí například kritický diskuzní pořad Jasná řeč Josefa Chuchmy, zpravodajský kanál ČT24 odpolední Zprávy a na programu ČT sport je to magazín Čtyřka Sport či debatní pořad Téma pro hosty.

Česká televize nemyslí pouze na dospělé diváky, ale i na děti. Pro ty jsou se znakovou řečí na kanálu ČT :D vysílány reprízy Kouzelné školky, Čtení do ouška či pohádky. Web České televize pak nabízí možnost v iVysílání shlédnout vybraný pořad kdykoli po jeho uvedení na obrazovce.

Jednou z novinek jsou i skryté titulky s vysokým rozlišením. Ty jsou divákům se sluchovým postižením dostupné na všech HD kanálech České televize v distribucích DVB-T a DVB-S2. „Do budoucna uvažujeme i o rozšíření této funkcionality například formou souběžného vysílání více jazykových verzí či zapojení zjednodušených titulků pro dětské diváky,“ doplňuje technický ředitel České televize Ivo Ferkl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

22:49 Předseda Rady ERÚ se setkal se svým americkým protějškem z FERC

Předseda Federální energetické regulační komise (Federal Energy Regulatory Comission, FERC) Neil Cha…