Česká televize zahajuje první lednový týden třemi novinkami

03.01.2014 17:27 | Zprávy

Česká televize startuje v pondělí 6. ledna na programu ČT1 hned třemi novinkami. Dvě z nich, ačkoli každá jinou formou, zavedou diváky do prostředí zločinu, policie a justice. Hlavní hrdinové nového krimiseriálu Případy 1. oddělení, mezi nimiž nechybí třeba Bolek Polívka či Ondřej Vetchý, odhalí čtrnáct skutečností inspirovaných zločinů. Docudrama Rozsudek zase přiblíží práci českých soudů. Odlehčení přinese třetí z novinek, komediální seriál Čtvrtá hvězda, který Česká televize natočila ve spolupráci s pražským Dejvickým divadlem.

Česká televize zahajuje první lednový týden třemi novinkami
Foto: ČT
Popisek: Nové logo České televize

„Hotel na okraji Prahy. Tři patra, tři recepční, tři hvězdičky. Manažerka chce čtvrtou. Mají na to rok. Zvládnou to? Když jsou všichni úplně blbí?“, přibližuje děj dvanáctidílného seriálu Čtvrtá hvězda jeho spolurežisér Jan Prušinovský. Do cesty za vyšší prestiží i bohatší klientelou se přitom manažerce hotelu staví komické a spletité vztahy ostatních pracovníků i nečekané zápletky. Režie se kromě Jana Prušinovského ujal i Miroslav Krobot, který se podílel také na scénáři. „Chtěli jsme, aby to divákům nepodlézalo. Rozhodně jsme neměli v úmyslu dělat sympatické bodré postavičky, které pobaví stoprocentně každého.

Myslím, že Čtvrtá hvězda klade na vnímání docela nároky a já bych byl rád, kdyby tu byli lidé, kterým se bude hodně líbit, a lidé, kteří to nepochopí, a líbit se jim to nebude“, popisuje záměr Miroslav Krobot. V jednotlivých komediálních rolích uvidí diváci herce Dejvického divadla v čele s Ivanem Trojanem, Štěpánem Neužilem, Davidem Novotným či Marthou Issovou. Seriál vysílá ČT vždy v pondělí od 21:05.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

19:34 ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

Teplo z nové kogenerační jednotky v Mechové ulici, která zároveň dodává do sítě elektřinu, už proudí…