České dráhy: Dozorčí rada provedla změny v představenstvu v souladu se stanovami a zákonem

17.09.2018 21:54 | Zprávy

Reakce předsedy DR ČD Petra Moose k textu pana Jindřicha Berounského

České dráhy: Dozorčí rada provedla změny v představenstvu v souladu se stanovami a zákonem
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Rád bych reagoval na vyjádření pana Jindřicha Berounského.

Dozorčí rada ČD, a.s, provedla změny v Představenstvu ČD, a.s., po důkladném uvážení a postupovala v souladu se Stanovami společnosti a Zákonem o obchodních korporacích, podle něhož je výkon funkce předsedy odlišný od výkonu funkce člena. Jinými slovy, pan Pavel Krtek byl k 11. 9. 2018 odvolán z funkce předsedy, ale dodnes je členem PČD.

Protože mne pan Pavel Krtek v pátek 14. 9. 2018 informoval o tom, že nepřijal naši nabídku stát se místopředsedou PČD a nechce v orgánech ČD nadále působit, což mne osobně velmi mrzí, bude na zítřejším zasedání DR ČD odvolán. Na jeho místo bude dovolen nový člen PČD, který bude tuto funkci vykonávat dočasně. Tedy do doby, než v řádném výběrovém řízení vybereme nové tři členy PČD. Činnost PČD tak je a bude plně zajištěna.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Chudoba

Dobrý den, nemyslíte, že nejde jen o menstruační potřeby? Že čím dál víc lidí nemá na mnohem víc věcí? Třeba jako zdravé potraviny, kojenecké věci, na kroužky, bydlení? Co s tím uděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOOÚ: Vznikl informační list věnující se digitálním trhům

22:31 ÚOOÚ: Vznikl informační list věnující se digitálním trhům

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vypracoval ve spolupráci s Úřadem pro ochranu osobních ú…