České dráhy: V Karlovarském kraji vyjede Vlak naděje

29.06.2020 7:34 | Zprávy

Od 4. do 8. července České dráhy za podpory Karlovarského kraje vypraví Vlak naděje, dříve tradiční Festivalový vlak, který letos vyráží pod novým názvem kvůli nekonání karlovarského filmového festivalu. Cestující si přesto mohou užít oblíbený doprovodný program: komentovanou prohlídku města Loket se zábavou pro děti i návštěvu porcelánky Thun s možností vlastní výroby.

České dráhy: V Karlovarském kraji vyjede Vlak naděje
Foto: red
Popisek: ČD - logo

„Přáli jsme si zachovat pro návštěvníky Karlovarského kraje tento populární vlak, který každoročně doprovází Mezinárodní filmový festival a nabídnout cestujícím oblíbené turistické atrakce, a proto jsme i letos za podpory Karlovarského kraje a ve spolupráci s Archou Loket připravili atraktivní doprovodný program v královském městě Loket a ve vyhlášené porcelánce Thun. Na tento spoj jsme nasadili moderní jednotku RegioShark. Věříme, že se v příštím roce filmový festival konat bude a my opět vypravíme Festivalový vlak,“ říká Vladimír Omelka, ředitel Regionálního obchodního centra Karlovy Vary.

Loket - filmová kulisa s programem pro děti

Od 4. do 6. července 2020 na trase Karlovy Vary dolní nádraží – Loket vyjíždí Vlak naděje vždy ve 13:00 hodin a vrací se v 17:00 hodin. Cestující se můžou těšit na prohlídku královského města ve vztahu k významným filmovým lokacím. Natáčel se zde i legendární seriál Vlak dětství a naděje. Součástí akce je speciální program pro rodiče s dětmi s ochutnávkou loketských gastronomických produktů. Program trvá 80 až 90 minut, poté následuje volný čas s možností individuální návštěvy loketského hradu nebo lanového parku.

jízdní řád

Zpáteční jízdenka stojí 78 Kč, cena programu v místě 130 Kč dospělí / 90 Kč děti (včetně drobného občerstvení).

Za holkami z porcelánu

Ve dnech 7. až 8. července 2020 na trase Karlovy Vary dolní nádraží - Nová Role odjíždí Vlak naděje vždy ve 13:00 hodin a vrací se zpět v 15:45. Návštěvníky čeká komentovaná prohlídka porcelánky Thun z roku 1794 v Nové Roli spojená s vlastní dekorativní tvorbou v Porcelánové školičce přímo ve výrobní hale porcelánky. Program trvá 70 až 80 minut.

jízdní řád

Zpáteční jízdenka stojí 42 Kč, cena programu v místě 120 Kč dospělí / 70 Kč děti (včetně výrobku)

Na Vlak naděje i oba programy doporučujeme rezervaci na tel.: 776 205 010, 776 205 025 nebo na e-mail archaloket@seznam.cz.

Kapacita jedné jízdy včetně programu je 60 účastníků, při počtu nad 20 osob dojde u programů k rozdělení do tematických skupin: rodiny s dětmi a cestovatelé.

Podrobnosti o cenách jízdenek i další informace najdete na webu ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: ČR je již dvacet let oficiálně zemí bez výskytu vztekliny

19:07 Státní veterinární správa: ČR je již dvacet let oficiálně zemí bez výskytu vztekliny

Státní veterinární správa (SVS) si před několika dny připomněla dvacet let ode dne, kdy Česká republ…